Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Uniswap, Token Sahiplerini Zengin Edebilecek Likidite Havuzlarını Ücretlendirme Teklifini Değerlendiriyor

Uniswap’ın likidite havuzlarında ücret talep etme planı, protokolün hazinesine ve token sahiplerine para akışı sağlayabilir.

11 Mayıs 2023 10:45

Güncellenme: 11 Mayıs 2023 11:03

Merkeziyetsiz borsa (DEX) Uniswap’ın topluluk üyeleri, likidite havuzlarında ücret uygulanması teklifini değerlendiriyor.


Karar onaylanırsa havuzlarda ücret uygulanması, Uniswap protokol hazinesini dolduracak ve protokolün yerel token’ı olan Uniswap (UNI) holder’ları birçok ödül kazanacak. Uniswap’ın v3 likidite havuzlarının büyük bir kısmında ve v2 havuzlarının tümünde ücret uygulanması kararı, Uniswap’ın yüzde 70’ini oluşturduğu DeFi ekosisteminde örnek teşkil edebilir.


Teklifin sahibi Getty Hill, CoinDesk’le görüşmesinde şunları söylüyor: “Uniswap, bu yolla kâr sağlayabilen açık kaynaklı bir protokol olabilirse diğerlerini de bu yönde teşvik edecektir. Bu gelişmenin endüstri normlarını değiştireceğini umuyorum.”


Aynı zamanda Hill, protokolün bu ücretleri ne yapacağı ve token’ların ne tür girişimleri finanse edeceği konularının tartışmaya açık olduğunu belirtiyor. Teklif resmi bir oylamaya gitmeden önce topluluk üyeleri ayrıntıları kararlaştıracaklar.


Bu, topluluğun Uniswap likidite havuzlarında ücret uygulanmasını talep ettikleri ilk öneri değil. Bahsedilen teklif geçtiğimiz yaz Uniswap topluluğu içerisinde büyük bir çekişme ortamı yaratmıştı. Muhalif üyeler bu gelişmenin protokol ve kullanıcılar açısından daha geniş vergilere tabi tutulabileceklerini savundular ve nihayetinde, teklif yeterli oyu alamadı.


DefiLlama verilerine göre, Uniswap v2 yaklaşık 1,2 milyar dolarlık toplam değere sahip ve geçtiğimiz hafta boyunca Ethereum’da yaklaşık 367 milyon dolarlık günlük hacim gördü. SushiSwap, Curve, Balance, PancakeSwap ve daha birçok ağda kullanılan Uniswap v3 ise yaklaşık 2,9 milyar dolarlık toplam değere sahip.


Daha Fazla Oku

    UniswapDEXUNI

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BNB Chain, opBNB Yol Haritasını Paylaştı

29 Kasım 2023 23:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk