Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Uniswap DAO’dan 80K UNI’lik Deprem Yardımı Oylaması

Uniswap DAO’da Türkiye’de deprem mağdurlarına yardım için 80.000 UNI bağışlanması oylanıyor.

18 Mart 2023 14:55

Güncellenme: 18 Mart 2023 15:20

Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin etkileri devam ederken Uniswap DAO’da açılan bir oylamada Türkiye'de yardım faaliyetlerinde kullanılmak üzere 80.000 UNI (yaklaşık 525 bin dolar) gönderilmesi teklifi oylamaya açıldı. Yunus Cebeci, İdil Dadan ve Murat Akça tarafından 18 Mart'ta verilen teklif kabul edilirse söz konusu bağışın Anka Relief üzerinden orta ve uzun vadeli yardım bakış açısına sahip STK’lara aktarılması hedefleniyor. Anka’nın fonu aktarma konusunda değerlendirdiği beş STK şu şekilde listelenmiyor: Kedv, Önemsiyoruz, AÇEV, Robotel, İhtiyaç Haritası.


Teklifte Uniswap gibi dünyanın önde gelen merkeziyetsiz organizasyonlarından birinden gelecek olan bir yardımın kıymetli olduğuna vurgu yapılırken Uniswap kurucu ortağı Hayden Adams’ın Türkiye’deki yardım faaliyetlerine destek olduğu hatırlatılıyor. 


Teklifi verenler arasında olan İdil Dadan, oylamaya katılmak isteyenlerin ellerinde UNI olması durumunda Metamask cüzdanlarını bağlayarak delegation verebileceklerini, forumdaki postun altına yorum bırakarak daha fazla destek sağlanmasına katkı verebileceklerini ve Twitter’dan paylaşım yaparak bilgiyi daha fazla insana ulaştırabileceklerini belirtiyor. 

Teklifin kabul edilmesi için 10.000.000 oy gerekiyor. Bu yazı kaleme alındığı sırada verilen oy miktarı 1621.15'ti.


Daha Fazla Oku

    daoUniswapkriptodeprem

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk