Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ücretsiz Mintlemenin Son Hiti Suudi Temalı NFT Koleksiyonu Oldu

Suudiler, ilk haftanın sonunda 7.7 milyon dolarlık satışla hacim listelerinin zirvesinde yer aldı.

12 Temmuz 2022 10:03

Güncellenme: 12 Temmuz 2022 11:25

 NFT'ler için bir başka hit koleksiyon karşınızda: Suudiler adlı bir proje...

 

Sanat eserleri ünlü CryptoPunks koleksiyonlarının bir türevi olan 5.555 NFT'nin koleksiyonu, 9 Temmuz'da basmak için ücretsizdi ve saatler içinde tükendi.

 

Projenin taban fiyatı, Cumartesi günü yaklaşık 1.3 ETH (kabaca 1.650 $) ile zirveye ulaştıktan sonra şu anda açık piyasada satılan en ucuz baskının fiyatı 0.75 ether (kabaca 867 $) civarında.

 

Koleksiyon şu ana kadar mintlenmesinden bu yana satış hacminde 6.700 ETH (kabaca 7,7 milyon dolar) topladı ve bu süre zarfında projelerin en büyüğü oldu.

Projenin ivmesi, birçoğu projenin bir furyaya dönüşmesini körüklemek için Suudi Arabistan'dan ilham alan meme videoları oluşturan Twitter takipçilerinin oluşturduğu "krallık" adlı topluluk körükleniyor.

 

Projenin arkasındaki takma adlı (ve bazen saldırgan olan) kurucu ekip var. Bu proje bir süredir görmeye başladığımız i ücretsiz mintleme, performans sanatı odaklı NFT projelerinin en son örneği.

 

Goblintown, ilk hafta sonunda 7 milyon doların üzerinde satış hacmi yapan grubun en dikkat çekici olanı. Proje, Twitter Alanları ve influencer ortaklıklarıyla ivmesini sürdürdü ve NFT.NYC'yi ghoul temalı partiyleriyle devraldı.

 


Tartışmalar

 


Daha önce de gördüğümüz performans sanatı odaklı projelerde olduğu gibi Suudiler projesi de ilk birkaç gün yoğun tarışmalara sahne oldu. Bunlar arasında en önemlisi kurucu ekibin projenin fiyat tabanını bilinçli biçimde düşürdüğünü iddia ederek bir bot hesabı engellemesiydi. 

Bu proje de NFT influencer'larına dair yaşanan dramadan payını aldı. Mint'i herkesden önce haber alan bazı Twitter influencer'larının bu işten kâr elde ettiği iddiası dolaşmaya başladı.

 

Projenin satışları o zamandan beri hafta sonunun en yüksek seviyelerinden düştü, ancak mint’lerin ve Twitter pandemonium'larının geri dönüşü, son piyasa koşulları göz önüne alındığında NFT alanında birçok kişi için hoş bir işaretti; Suudiler, ETH'nin fiyatının Haziran ayı başlarında % 50'ye kadar düşmesinden bu yana başlatılan ilk popüler proje oldu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Mantra, MAG Group ile 500 Milyon Dolarlık Gayrimenkul Varlık Tokenize Edecek

3 Temmuz 2024 12:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk