Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Two Sigma Ventures’dan 2 Yeni Fona 400 Milyon Dolar Yatırım

Firma, sermayesinin yaklaşık yüzde 15'ini kripto ve Web3 projelerine ayırıyor.

17 Eylül 2022 15:00

Güncellenme: 18 Eylül 2022 10:10

Two Sigma Ventures, iki yeni risk sermayesi fonuna 400 milyon dolar yatırım yapma planını açıklarken CoinDesk'e kripto yatırımlarının da dahil edileceğini doğruladı.


Erken aşama nitelikli Two Sigma Ventures IV fonu ve Fırsat Fonu, kurumsal yazılım, finansal teknoloji ve tüketiciye yönelik teknoloji dahil bazı sektörlere yatırım yapacak. Two Sigma’nın ortağı Dan Abelon bir CoinDesk'e verdiği demeçte, şirketin özel bir kripto fonunun olmadığını, fakat sermayenin yaklaşık yüzde15'inin kripto ve Web3 projelerine gideceğini söyledi.


Risk sermayesi yatırımları bu yılın yarısında Ukrayna’nın işgali, Terra'nın çöküşü ve kripto kredi kurumu Celsius Network'ün likidite zorlukları yaşaması ve ayı piyasası nedeniyle geçen yıla göre yüzde 26 düşerken anlaşma sayıları ise sabit kaldı. Bu durum yatırımcıların hala sektörde kalmaya devam ettiklerini ancak daha küçük anlaşmalar yaptıklarını gösteriyor.

Two Sigma Ventures, 60 milyar dolarlık varlığı yöneten New York merkezli nicel hedge fonu Two Sigma'nın risk sermayesi kolu. 


Two Sigma’nın diğer ortağıAndy Kangpan, "Bir bütün olarak merkeziyetsiz finans, bir çok nedenden dolayı odaklandığımız bir kategori. Bunlardan biri, daha geniş pozisyonlu Two Sigma organizasyonuyla olan ilişkimiz” dedi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Saklama Şirketi Fireblocks, Coinbase International Exchange ile Ortaklık Kurdu

10 Haziran 2024 22:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk