Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Twitter’ı Devralmaya Beklettikten Sonra Karar Verdim

Elon Musk'ın Twitter'ı kesin olarak alması anlamına gelen anlaşma, Musk'ın sahte hesapların miktarını doğrulamak istemesiyle gecikmeye uğradı.

16 Mayıs 2022 08:45

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 12:00

Sosyal medya devi Twitter'ı 42 milyar dolar bedelle satınalma konusunda kararlı olduğunu belirten  Tesla (CEO'su Elon Musk, paylaştığı tweet iletisinde spam veya sahte hesapların Twitter'daki toplam kullanıcıların yüzde 5'inden daha azını temsil ettiğini doğrulayana kadar anlaşmayı beklettiğini ve artık Twitter’ı devralacağını söyledi.


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki (SEC) bir sosyada bulunan bilgilere göre Twitter, sitede bulunan hesapların yüzde 5'inden azının spam veya sahte olduğunu tahmin ediyor. Elon Musk, Nisan ayında her Twitter kullanıcısının kimliğini doğrulamak istediğini ifade etmişti.


Sözkonusu dosyadaki anlaşmda, devralmanın olumsuz sonuçlanması duruumnda Musk'ın fesih ücret iolarak 1 milyar dolar ödemek zorunda kalacağı belirtiliyor.


Musk'ın Tesla hissesine karşı bir marj kredisi almak için önceki planlarını rafa kaldırmaya çalıştığından Twitter'ın devralınması için yeni fon aradığı belirtiliyor.


Tesla CEO'su geçen ay sosyal medya sitesindeki devralma kampanyasını Twitter'da önemli bir hisse satın alarak başlattı ve ardından şirketi hisse başına 54,2 dolara satın almayı teklif etti, bu da şirketin değerini yaklaşık 41,4 milyar dolar değerine taşıdı.


Teklifin başlangıçta Twitter yönetim kurulu tarafından reddedildiği ancak daha sonra kabul edildiği bildirildi. Musk, Twitter'ın ifade özgürlüğüne adanmış bir platform olmasını istediğini söyledi.


Musk ayrıca son birkaç yıldır kripto para birimlerinin önde gelen destekçilerinden biri ve sıklıkla sosyal medyada popüler memecoin dogecoin (DOGE) ve bitcoin hakkında konuşuyor.


Tesla, Şubat 2021'de bilançosunun 1,5 milyar dolarını bitcoin'e dönüştürdü.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kamala Harris Meme Coin’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yükseldi

22 Temmuz 2024 10:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk