Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Twitter, Elon Musk’ın Hisse Başına 54,20 Dolarlık Teklifini Kabul Etti

Twitter işlemler tamamlandığında borsadan çıkacak.

26 Nisan 2022 08:40

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 11:16

Yayınlanan basın bültenine göre Twitter, Tesla CEO’su Elon Musk’ın hisse başına 54,20 dolarlık teklifini kabul etti. Şirketin değeri 44 milyar dolar olarak belirlendi. Bu devralma tamamlandıktan sonra Twitter borsadan çekilecek ve özel bir şirket haline gelecek.


  • Musk, 13 Nisan’da yaptığı bir resmi duyuruda sosyal medya şirketini borsa kotundan çıkarmak istediğini çünkü gerekli olan değişimlerin ancak böyle yapılabileceğini belirtmişti.

  • Musk, Nisan başında şirkette yüzde 9,2 hisse almış ve karşılığında 2,89 milyar dolar ödemişti. Ayrıca bir dizi tweet atarak sosyal medya platformunu eleştirmiş ve şirketin ifade özgürlüğü prensiplerini yerine getirememesinin demokrasiyi de yaraladığını belirtmişti.

  • Musk, ABD Sermaye Piyasası Kurulu’na verdiği resmi dokümanda “Twitter’a yatırım yaptım çünkü küresel anlamda ifade özgürlüğü açısından potansiyeline inanıyorum. Ve ifade özgürlüğü düzgün çalışan bir demokrasi için elzemdir” diyordu.

  • Twitter’ın hisse değeri açıklamayla birlikte yüzde 5,5 artış gösterdi.

  • Bu sırada Dogecoin’in değeri de tırmanmaya başladı. Bazı spekülatörlere göre Musk’ın DOGE ilgisi sayesinde bu coin Twitter üzerinden ödemelerde önemli bir rol üstlenebilir.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Chainbase, Omnichain Veri Ağını Büyütmek için 15 Milyon Dolar Topladı

19 Temmuz 2024 13:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk