Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Türkiye’deki Kripto Topluluğuyla Buluşan Borsaların Arasına Bybit de Katıldı

Singapur merkezli kripto para borsası Bybit, Türkiye’deki kripto topluluğuyla buluşuyor.

26 Eylül 2022 17:13

Güncellenme: 27 Eylül 2022 11:51

Ağustos 2021’den beri faaliyet gösterdikleri Türkiye pazarındaki ilk etkinliklerini geçen hafta düzenleyen Bybit’in toplantısına globalden yetkililer de katılım gösterdi.


Bybit Meet Up İstanbul adını verdikleri buluşmayla Türkiye’deki ilk etkinliklerini düzenleyen kripto para borsasının bu pazara atfettiği önemi yapılan basın açıklamasında görmek mümkün: “Çok kısa sürede kullanıcı sayısını artırarak dünya genelinde 10 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Bybit, dünya ile paralellik gösteren bir büyümeyi Türkiye’de gösteriyor.”


Etkinliğe video mesajla katılan Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, Türkiye’nin dünya kripto ekosistemine uyum açısından dünya çapında önde gelen ülkelerden biri olduğunu dile getirdi. Bunun yanı sıra Bybit için Türkiye’nin teşkil ettiği önemi vurgulayan Zhou, Türkiye’de kısa sürede yakalanan başarılı çıkışın taraflarına teşekkür etti. Bybit’in sunduğu hizmetleri de paylaşan Zhou, birlikte büyümek için önerilere önem verdiklerini de toplantı katılımcılarına mesajında aktardı.


CoinDesk Türkiye’ye özel konuşan Bybit’in Türkiye ofisine Türkiye’nin diğer pazarlardan ayrıştığı noktayı sorduk: “Türkiye’nin diğer birçok pazardan ayrıştığı en önemli nokta kripto varlık, blok zinciri adaptasyonunun ülke düzeyinde geldiği kayda değer noktadır. Bu noktada tartışmasız bir şekilde dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Türkiye, potansiyeli oldukça güçlü bir pazar olarak adından söz ettirmektedir.”


İstanbul’da düzenledikleri Meet Up etkinliğiyle Türkiye’deki kripto topluluğuna salt trader gözlüğüyle bakıp bakmadıklarını sorduğumuzdaysa şu cevabı aldık: “Bybit, Türkiye kripto, blok zinciri ekosistemini yakından takip ediyor. Sadece traderlar değil aynı zamanda Türkiye ekosisteminde yer alan geliştiriciler, projeler ile de yakın bir ilişki içerisinde olan Bybit, platformunda sunduğu ürünler aracılığıyla ya da ekosisteme katkı sağlayacak çeşitli iş birlikleri için çok sayıda geliştirici ve proje ile iletişimini sürdürmektedir.”


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BONK Revolut’ta Listelenmeye Başlıyor, "Öğren" Teşviği 1 Milyon Dolar

15 Şubat 2024 11:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk