Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Türkiye Pazarına Yeni Bir Çinli Kripto Para Borsası Geliyor

Çin menşeli CoinW’nun Türkiye pazarı lansmanı geçen hafta yapıldı

18 Ocak 2023 16:20

Güncellenme: 18 Ocak 2023 16:26

Geçen hafta İstanbul’da düzenlenen lansman partisinde kripto topluluğuyla bir araya gelen Çin menşeli kripto para borsası CoinW, Türkiye pazarını tercih eden Çinli borsaların en yenisi konumunda. 


CoinDesk Türkiye’ye özel konuşan CoinW Türkiye Operasyon Sorumlusu Kaan Çakın, 2022 yılında 8 milyar dolarlık vadeli işlem hacmini yakaladıklarını söylüyor. Dubai, Singapur, Kanada ve Finlandiya’da hizmet sertifikalarının olduğunu söyleyen Çakın, aralarında Türkiye’nin de dahil olduğu Hindistan, Güney Kore, Malezya, Rusya, Portekiz pek çok ülkede yerelleştirme çalışmalarına başladıklarını belirtiyor. 


“CoinW Çin’de yerleşik ve oldukça büyük borsalardan biri” diye konuşan Çakın ekliyor: “Diğer büyük borsalardan tek farkı biraz daha geç globalleşmesi. Beş yıllık bir borsa dolayısıyla kemikleşmiş bir kitlesi var.” 


2022’nin Kasım ayında ani çöküşüyle sektörde derin bir iz bırakan FTX’in iflasının ardından dünya genelindeki irili ufaklı birçok kripto para borsası rezerv kanıtları paylaşmaya başlamıştı. Çakın, CoinW’nun rezerv kanıtına yönelik çalışmalarının devam ettiğini söylüyor. 


Çakın’a CoinW’nun Türkiye’de kurulu bir şirketin olup olmadığını soruyoruz: “Türkiye’de henüz bir şirketimiz yok. Daha yeniyiz, ilkbahar dönemini düşünüyoruz. Seçimi de bekliyoruz, piyasaya da bakacağız elbette ama kesinlikle Türkiye’de şirket açmayı düşünüyoruz. Baharda başlayabiliriz, piyasa şartlarına göre yeniden değerlendirebiliriz.” 


Coinmarketcap verilerine göre işlem hacmi bakımından CoinW şu anda 33’üncü sırada yer alıyor.Daha Fazla Oku

    kripto para borsasıÇinrezerv kanıtı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk