Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“Türkiye, Kucoin’in Dünyada En Çok Önem Verdiği Beş Pazardan Biri”

KuCoin’in çiçeği burnunda Türkiye Ülke Müdürü, CoinDesk Türkiye’ye özel konuştu

5 Temmuz 2022 15:31

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:14

Ayı Piyasası’nın çetin koşullarına rağmen yabancı kripto para borsalarının Türkiye pazarına ilgisi katlanarak sürüyor. Seyşeller merkezli kripto para borsası KuCoin de bu yabancı oyunculardan biri.


Geçtiğimiz hafta bir araya geldiğimiz KuCoin Türkiye Ülke Müdürü Mete Umut Elmas henüz 26 yaşında bir profesyonel. “Sektörün neredeyse yüzde 80’ini oluşturan geleneksel finanstan gelenler için biraz genç görünebilirim. Ama sektörün kendisi de yaklaşık 13 yıllık ve buraya liderlik eden şirketler de aşağı yukarı beş yıllık şirketler olduğundan dolayı burada birkaç yıllık deneyim bile en tecrübeli insanları temsil ediyor” diye konuşuyor Elmas.İşte, CoinDesk Türkiye’ye özel konuşan Elmas’ın konuşmasından satır başları:

  • KuCoin 18 milyondan fazla kullanıcısı ve 207 ülkedeki faaliyet göstererek sektöre liderlik eden merkezi borsalardan biri. Amerika’da ve Asya pazarlarında KuCoin oldukça güçlü bir konumda. Coinmarketcap verilerine göre dünyanın en güvenilir beş borsasından biri. İşlem hacmi anlamında da ilk üç oyuncunun içerisinde yer alıyor.

  • Piyasadan neredeyse 1,5-2 trilyon dolarlık bir para çıkışı yaşandığı düşünülürse, borsalarda da buna paralel bir hacim düşüklüğü var. Boğa Piyasası’nda sorumlu hareket etmeyen, risk veya maliyet kontrolünü elden kaçıran pazar oyuncuları daha büyük hacim düşüklükleri yaşadı. Biz biraz daha stabil ilerliyoruz.

  • Türkiye pazarında 2021 başından beri aktif olarak varız ve pazarlama faaliyetleri yürütüyoruz. Ama Türkiye’deki lokal ekibin büyümesi ise 2022’nin başına denk geliyor. Önümüzdeki yıla dair en azından dört kat büyüme bekliyoruz.

  • Türkiye pazarından beklentiler kesinlikle yüksek. Büyük lokal borsalar 5 milyona yakın kullanıcılara ulaştı. Buna paralel olarak KuCoin’in beklentileri de oldukça yüksek: Türkiye, KuCoin’in dünyada en çok önem verdiği beş pazardan biri.

  • Geçtiğimiz günlerde KuCoin’in NFT pazar yerini açtık. KuCoin merkezi bir borsa olmasına rağmen Web 3.0 doğrultusunda bu açtığımız NFT pazar yerini merkeziyetsiz tarafta konumlandırmayı tercih etti. Pazar yerimize ilişkin Türkiye’de farkındalık henüz yok. Bunun üzerine çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Boğaları Yine Başarısız Oldu Ama Hâlâ Umut Var

12 Temmuz 2024 11:53

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk