Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

İstanbul Merkezli Oyun Şirketi Rollic, Alman Oyun Devi Popcore’u Satın Aldı

2020 yılında Zynga Inc. tarafından satın alınan Rollic, Almanya merkezli mobil oyun stüdyosu Popcore'u satın aldı

17 Kasım 2022 15:58

Güncellenme: 17 Kasım 2022 17:13

Geçtiğimiz Haziran ayında Take-Two Interactive, Zynga Inc.’i satın almıştı. Zynga Inc ise 2020 yılında Rollic’i satın almıştı. Sektörde satın almalar tüm hızıyla devam ediyor. Rollic Almanya’nın önde gelen oyun stüdyolarından Popcore’u bünyesine kattı.


Şirket satın almanın büyüklüğü ile ilgili bir açıklamada bulunmadı. Bulmaca alt türünde lider olan Popcore'un, ABD Apple App Store’da en çok indirilen oyun pozisyonuna gelmiş Parking Jam 3D ve Pull the Pin! gibi küresel hitleri içeren bir portföyü var. 


İstanbul merkezli Rollic ise hyper-casual tarzı oyunlar ile öne çıkıyor. Yakın zamanda dünya çapında toplamda 2 milyar indirmeyi aşan ve bugüne kadar 19 oyunu ABD Apple App Store'da birinci ve ikinci sıraya ulaşan Rollic, 175'ten fazla ülkede popüler mobil oyunlar geliştiriyor ve yayınlıyor.


Oyun sektörünün farklı iki tarzı bu satın alma ile bir araya geliyor. Rollic CEO’su Burak Vardal satın almaya ilişkin yaptığı açıklamada, “İki şirketin bir araya gelmesi mobil oyunların geleceğindeki kullanıcı deneyimleri açısından mükemmel bir sinerji yaratıyor” diyor.


Diğer yandan Burak Vardal, Rollic’in mobil dünya için oyun geliştirmeye devam edeceğini ve blokzincir temelli metaverse gibi alanlara henüz bakmadıklarını belirtiyor ve ekliyor: “Mobil dünyada 2 milyar indirmeye ulaştık. Blokzincir tarafında henüz böyle bir ortam yok. Ama olduğu zaman bu platformda da en iyi oyunu biz yaparız” diyor.  

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sinan Koparan

Sinan Koparan CoinDesk Türkiye'de Blok zincirinin uygulama alanları, kripto piyasaları, şirketler ve girişim ekosistemi üzerine çalışmalar yapan haber editörüdür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye dergisinde borsa, finans ve girişim sermayesi konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Sam Bankman-Fried Haberi CoinDesk’e Ödül Kazandırdı

29 Eylül 2023 17:34

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk