Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Türk Girişimcilerin Elinden Çıkma Kuluçka Merkezi Portföyünü Genişletiyor

“Hedefimiz, Türkiye’deki oyuncuların Web3 dünyasında farkındalığa ulaşmalarını sağlamak”

28 Temmuz 2022 14:35

Güncellenme: 28 Temmuz 2022 15:42

New York merkezli fakat Türk girişimcilerin elinden çıkma kuluçka merkezi Meta Venture Fund, NFT, meteaverse ve blokzincir projelerini destekliyor.

Ethereum, Fantom, Moonbeam ile entegre çalışan, çoklu zincire uyumlu ilk Layer2 ölçeklendirme ve geliştirme platformu Boba Network ile iş birliğinde bulunma kararı alan fon, pazar yeri ve De-Fi projelerini buraya taşıyacak. Yapılan basın açıklamasına göre, söz konusu iş birliği kapsamında Dex ve NFT pazar yerlerinden Yetiswap'ın ve De-Fi projesi Aerospace’in Boba Network ile entegre olması sağlanacak. Akabinde bir P2E kart oyunu Roboclash'in ve Türkiye’den çok farklı projenin de bu platformla entegre olması amaçlanıyor.


Basın açıklamasında “Meta Venture Fund ve Boba Network, Türkiye’deki projelerin global piyasalara açılması için farklı alanlarda da projeler üretmeyi ve kalıcı yapılar oluşturmayı hedefliyor” ifadeleri yer alıyor.


Meta Venture Fund’ın bir metaverse tasarım stüdyosu, bir NFT ajansı ve etkinlik şirketi ile iş birlikleri bulunuyor. Portföylerinde şu anda sekiz adet projenin yer aldığını söyleyen Meta Venture Fund Kurucu Ortağı Tolga Yücel yıl sonu hedeflerinin ise bu sayıyı 15’e çıkarmak olduğunu belirtiyor.


“Türkiye’deki STK’lar ve üniversitelerle temas halindeyiz”


Merkeziyetsiz otonom organizasyonların (DAO) gündemlerinde yer alacağını söyleyen Yücel, gelirini paylaşan, kullanıcının da gelirine ve karar sürecine ortak olduğu yapıya vurgu yapıyor: “Bu, internet dönüşümü gibi büyük bir dönüşüm. Şu anda ülkemizde, metaverse içinde yer almak, NFT projesi yapmak çok önemli bir gereklilik gibi görünürken, aslında bu büyük dönüşüm gözden kaçırılıyor. Bizim hedefimiz, Türkiye’deki oyuncuların bu anlamda da farkındalık sahibi olmasını sağlamak. Bu sebeple, Türkiye’de bu alandaki sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin ilgili bölümleri ile konuşuyoruz. Yeni istihdam alanları açmak için projeler üretiyoruz. Bu yeni dönüşümden olumlu bir şekilde Türkiye olarak faydalanmamız gerekiyor. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde, 5 trilyon dolara, kimilerine göre de 10 trilyon dolara varacak ve halen yeni oluşmakta olan bir ekonomik hacimden, Türkiye’nin de pay almasını sağlamayı ve İstanbul’u merkez haline getirmeyi amaçlıyoruz.”


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk