Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Türk Bilişim Şirketinden İş Garantili Metaverse Eğitimi

“Gençlerimizi bu alanda donanımlı bir şekilde yetiştirebilirsek tüm dünyaya Türkiye’den metaverse yazılım uzmanı ihraç edebiliriz”

30 Haziran 2022 15:03

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:17

Türk bilişim şirketi Smartpro Teknoloji’nin başlattığı Metaverse Yazılım Uzmanlık programı kapsamında değerlendirmeler sonucu belirlenecek 100 öğrenciye burs verilecek. 700 saatlik metaverse eğitimi dokuz ay sürecek ve buradan mezun öğrenciler şirket bünyesinde istihdam edilecek.


Smartpro Bilgisayar Akademisi Metaverse Yazılım Uzmanlığı Programı yazılım, ileri yazılı, animasyon, unity ile oyun geliştirme, AR/VR artırılmış gerçeklik, blokzincir ve NFT olmak üzere altı farklı eğitimi içinde barındırıyor. Söz konusu deneysel program kapsamındaki metaverse eğitimlerinde güncel içerikler, sanal gerçeklik gözlükleriyle verilecek.


Türkiye teknoloji sektöründe büyük bir uzman açığı olduğunu ve gençlerin bu konuya dair teşvik edilmesini savunan Smartpro Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Önder Eker, şunları söylüyor: “Her gün yeni bir teknolojik gelişmeye uyandığımız bu dönemde metaverse ile kurulacak sanal dünya için kısa zaman kaldı diyebiliriz. Tüm dünya bunu başarmak için çalışıyor. Gençlerimizi bu alanda donanımlı bir şekilde yetiştirebilirsek tüm dünyaya Türkiye’den metaverse yazılım uzmanı ihraç edebiliriz. Bu hedef doğrultusunda burs programımızla 2025 yılına kadar en az 500 öğrenciye eğitim vererek onlara istihdam sağlamayı planlıyoruz.”


Smartpro Metaverse Yazılım Uzmanlığı Programı bursu için başvurular Ağustos ayına kadar www.metaversefabrikasi.com adresi üzerinden kabul edilecek. Burs programı üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, bilgisayar programcılığı ve sayısal tabanlı lisans ve ön lisans bölümlerinden mezun olacak ya da yeni mezunlar için geçerli olacak. Burs programına seçilen öğrenciler için eğitim sonunda Smartpro Teknoloji’de çalışma şartı bulunuyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
2024 ABD Seçimlerinde Kripto: Cumhuriyetçilerin Yeni Silahı

22 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk