Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tony Hawk Metaverse’de: En Büyük Sanal Kaykay Parkuru

Kaykaycılar Ethereum temelli sanal oyun dünyası The Sandbox’da kendilerini gösterecek.

13 Temmuz 2022 18:24

Güncellenme: 14 Temmuz 2022 10:51

Ünlü kaykaycı ve girişimci Tony hawk yeteneklerine metaverse’e aktaran meşhur isimlerden biri olmaya hazırlanıyor. Hwak, Çarşamba günü yaptığı açıklamada sanal oyun dünyası Te Sandbox’da bir kaykay parkuru ve 3D avatar koleksiyonu yaratacağını duyurdu.


Kaykay parkı oyun dünyasının 36 parseline yayılacak ve böylelikle en büyük sanal kaykay parkuru olacak.


Metaverse bağlantılarından biri de ABD futbol yıldızı Tom Brady’nin kurduğu NFT platformu Autograph üzerinden gerçekleştirilecek. Hawk geçen Aralık’ta bu platformda ilk koleksiyonunu yayınlamıştı.


Hawk, haberi duyurduğu videosunda, “Tüm hayatım boyunca yeni teknolojilerin hayranı oldum. Önce bilgisayar oyunları sonra CGI özellikli bilgisayarlar. Şu andan da metaverse beni büyülüyor ve kendi kültürümüzü The Sandbox’a getirmekten heyecan duyuyorum” diyor.


Hawk tarafından yayınlanan avatar NFT’leri 1999 x Games sırasında giydiği kıyafetlere atıf yapacak. Hawk bu oyunlarda çok önemli başarılar elde etmişti.


Bu işbirliği Hawk’ın blok zinciri oyun dünyasındaki ilk işbirliği olsa da girişimci ruhlu kaykaycı geleneksel oyun dünyasında oldukça güçlü bir figür. Tony Hawk Pro Skater oyun serisi 1999’dan bu yana 1,4 milyar doları aşan bir gelir sağladı ve tüm zamanların en kârlı oyunlarından biri oldu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BTCTurk Hacklendi, Binance Süreç için Destek Veriyor

22 Haziran 2024 19:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk