Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

TON Foundation 90 Milyon Dolarlık Ekosistem Fonu Kurdu

Fonun amacı TON’daki projeleri geliştirmenin yanı sıra, danışmanlık hizmetleri ve finansörlük yoluyla kullanıcısını bir “layer 1” blokzincir olarak tanıtmak

8 Temmuz 2022 13:09

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 14:17

TON Foundation’ın yöneticileri 90 milyon dolarlık yeni bir ekosistem fonu açıklayarak, Telegram’ın kurduğu blokzincir projesini tekrar devreye almak için son girişimlerini sürdürüyor.  


CoinDesk’le paylaşılan açıklamaya göre, yeni TON Alpha-Vista (TAV) fonu VistaLabs, Alphaonce, Miner’s Fund ve Kilo Fund’ın da aralarında bulunduğu finansör grubundan fonlanıyor.


Fonun amacı TON üzerinde yeni projeler geliştirmenin yanı sıra, kullanıcısını danışmanlık hizmetleri ve finansörlük yoluyla bir “layer 1” ya da temel blokzincir olarak tanıtmak.


TON 2017’de Telegram’da kurulan bir proof-of-stake blokzincir projesi. Ancak tescil edilmemiş menkul kıymet satışı yapıldığına yönelik iddialar ışığında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yasal işlem başlatarak, Ağustos 2020’de mesajlaşma uygulamasını kapatmıştı.


Toncoin adını blokzincir yerel token’ından alan ve yeniden düzenlenen proje, TON’un devam etmesini görmek isteyen esas topluluğun bir eseri. Dernek, CEO Pavel Durov’un desteğine rağmen Telegram’dan tamamen ayrı bir oluşum olduğunu iddia ediyor.


TON Foundation olarak da bilinen projenin yönetimi ilgi ve alakayı canlandırmak için geçtiğimiz birkaç aydır yoğun bir mesai içerisinde.

Nisan ayında dernek kripto para borsası Huobi ve Kucoin’in de aralarında olduğu yatırımcı grubundan ekosistemin ilk fonunda 250 milyon dolarlık yatırım toplamayı başardı.  


Nisan ayının sonunda ekosistemin gelişimini görmek isteyen kullanıcılardan 176 farklı bağış alarak yaklaşık 1 milyar dolar toplanmıştı.


Hemen ardından toncoin’in Telegram’daki @wallet botuna entegrasyonu yapıldı ve böylece kullanıcılar uygulama üzerinden TON alıp yollama imkanı buldular.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase, Kişisel On-Chain Cüzdanların Takibine Yönelik Uygulamasını Tanıttı

12 Temmuz 2024 09:35

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk