Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tim Tebow'un NFL’den NFT’ye Yolculuğu

Amerikan Futbol Ligi (NFL) eski oyuncularından Tim Tebow, genç sporcular için CAMPUS adında bir NFT platformu kurdu.

8 Kasım 2022 11:16

Güncellenme: 8 Kasım 2022 13:22

Amerikan futbolu oyuncusu Tim Tebow, Florida Üniversitesi ile 2007 yılında Heisman’ı ve ardından iki ulusal kupa kazandıktan sonra ünlenmişti. Denver Broncos takımının eski oyuncusu bugün ise kolejdeki sporcuları kendi kurduğu NFT platformu CAMPUS.io ile destekliyor.


Tebow’un CAMPUS’u Solana temelli bir yazılım şirketi. Şirket, kolej sporları odaklı bir pazaryeri olarak faaliyet gösteriyor.


Şirket ayrıca sporculara isimlerinden, imajlarını ve benzer yönlerinden çıkar saylayabilmeleri için de bir yol gösteriyor. Bu varlıklar daha önce Amerikan Kolej Sporları Kurumu (NCAA) ve okulların mülkü olarak kabul ediliyordu. Bu durum, geçen yıl NCAA’in bu konudaki bir davayı kaybetmesinin ardından değişti. O zamandan beri sporcular da NFT temelli anlaşmalar yapmaya çabalamaya başladılar.


Tebow, CoinDesk’e yaptığı açıklamada “Oyuncular her zaman önce gelir” diyor. Ayrıca sporcuların CAMPUS sayesinde kolejlere göre daha fazla kazanabileceklerini belirtiyor. Ancak, bu konuda herhangi bir rakam paylaşmıyor.


Bunu yanında Tebow, platformun sadece Amerikan futbolu sporcuları için değil, jimnastik gibi farklı spor dallarındaki sporcular için de kullanılabileceğini söylerken bunun genç sporcular için kendi markalarını oluşturmak ve kullanmak için bir fırsat olduğunu vurguluyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk