Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Three Arrows Olası İflasla Karşı Karşıya

Yatırım firması, son birkaç yılda en çok konuşulan kripto piyasası aktörlerinden oldu.

15 Haziran 2022 13:07

Güncellenme: 15 Haziran 2022 17:55

Dubai merkezli kripto fonu Three Arrows Capital, en az 400 milyon dolarlık tasfiyenin ardından flaş tehlikesi ile karşı karşıya.


The Block'un haberine göre, 3ac olarak bilinen Three Arrows, kripto kredi firmaları tarafından tasfiye edildi ve şu anda borç verenlere ve diğer karşı taraflara geri ödeme sürecinde.


Firmanın kurucuları Su Zhu ve Kyle Davies, takas edilemeyen tokenler (NFT), merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, katman 1 tokenleri ve kripto para şirketlerine yaptıkları yatırımlarla son birkaç yılda kripto piyasalarında en çok ses getiren aktörlerden ikisiydi.


Zhu, bu sabah Twitter'da bu söylentileri ele alıyor gibiydi. "İlgili taraflarla iletişim halindeyiz ve bunu çözmeye tamamen kararlıyız" demekle yetindi.


3ac sitesinde yatırım olarak listelenen tokenler arasında ether (ETH), Solana (SOL) ve luna (LUNA) bulunur. CoinGecko verilerine göre, bunların fiyatları şimdiye kadarki en yüksek seviyelerinden bu yana sırasıyla %77, %90 ve %99,7 düştü.


3ac’ın kötü haberi, Celsius'un iflas etmiş olabileceğine dair raporların üzerine geldi. Milyarlarca dolarlık kullanıcı fonunu yöneten firma yatırımcılara ödeme yapmak için yeterli sermayeye sahip olmayabilir.


Habere göre, Celsius'un kullandığı stratejilerden biri, sabitlenmiş etherin (stETH) kullanımını içeriyordu. Ether’e bağlı bo türev, sabitini kaybetti ve yayılma riski oluştu.


Bu arada, on-chain veriler, 3ac'nin belirli pozisyonlar için teminat gereksinimlerini azaltmak için mevcut kripto pozisyonlarını sattığını gösteriyor. Blockchain verilerine göre, 3ac'ın cüzdanlarından birinin toplam 183 milyon dolarlık borcu var.


3ac, bu haber kaleme alındığı sırada yorum taleplerine henüz yanıt vermemişti.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk