Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Three Arrows Capital New York’ta İflas Koruma Başvurusunda Bulundu

Virgin Adaları’nda bir mahkeme Three Arrows’un BVI biriminin tavsiyesine karar vermişti.

2 Temmuz 2022 08:59

Güncellenme: 2 Temmuz 2022 12:57

Kripto hedge fonu Three Arrows Capital (3AC) New York Güney Bölgesi mahkemesine başvurarak iflas koruması talep etti. Şirket haftalardır iflas ve tasfiye dedikodularına konu oluyordu. 


Şirketin başvurduğu iflas maddesi genelde ABD dışında oluşan koşullardan dolayı yaşanan sorunlar nedeniyle iflası düzenliyor. Geçtiğimiz günlerde Virgin Adaları’ndaki bir mahkeme Three Arrows’un bir biriminin tasfiye edilmesi yönünde bir karar vermişti. New York’taki başvurunun temelini de bu karar oluşturuyor. Tasfiye sürecini yönetmek üzere. ABD merkezli Teneo Restructuring adlı yapılandırma şirketi görevlendirildi.


Three Arrows aralarında BlockFi, Celsius, Babel Finance ve Voyager Digital gibi şirketlerin olduğu birçok oyuncudan büyük miktarlarda borç almış ama geri ödeyememişti. Borç veren şirketlerin büyük çoğunluğu bu zincirleme tıkanıklık nedeniyle çekim ve işlemleri durdurmak durumunda kalmışlardı. 3AC2nin tasfiye haberi ilk kez chapter11dockets.com sitesinde yayınlandı, ardından Bloomberg bunu detaylandıran bir haber geçti.


Bloomberg haberine göre şirketin BVI kolu tasfiye edilse bile şirketin ABD’deki varlıkları koruma altında olacak. 


3AC tarafından yapılan başvuruda şirketin işinin kripto para sektöründeki büyük dalgalanmalar nedeniyle çöktüğü belirtilirken şirketin niyetinin aktif kalabilmek olduğu vurgulanmış.


Başvuruda, “Borçlu şirketin finansal sıkışıklığı ve BVI biriminin durumu yoğun biçimde haberleştirildiği için küresel dijital varlıklar piyasaları bile etkilendi” denildi. 


Bu haber için görüş talep ettiğimiz Three Arrows Capital dönüş yapmadı. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk