Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Three Arrows Capital, LUNA'nın Çöküşünden Kaynaklanan Ağır Kayıpları Doğruladı

Şirketin kurucu ortağı, varlık satışı ve başka bir firma tarafından kurtarılma olasılığını araştırdığını söyledi.

17 Haziran 2022 17:30

Güncellenme: 17 Haziran 2022 19:04

Wall Street Journal’ın haberine göre, kripto para fonu Three Arrows Capital (3AC) Cuma günü son piyasa düşüşünde ağır kayıplar yaşadığını doğruladı. Bir çıkış yolu bulmak için yasal ve finansal danışmanlar tuttuğunu söyledi. 


  • 3AC'nin kurucu ortağı Kyle Davies WSJ'ye şunları söyledi: “İşleri çözmeye ve tüm bileşenlerimiz için adil bir çözüm bulmaya kararlıyız. Şirket, Nisan ayı itibariyle yönetim altında 3 milyar dolar’ın üzerinde kripto paraya sahipti.

  • Davies, 3AC'nin varlık satışları ve başka bir firma tarafından kurtarma dahil seçenekleri araştırdığını ve alacaklılarla bir anlaşmaya varmayı umduğunu söyledi. The Block tarafından bugün yayımlanan başka bir habere göre 3AC, BitMEX kripto borsasına en az 6 milyon dolar borçlu.

  • Davies, 3AC'nin Şubat ayında Luna Foundation Guard tarafından 1 milyar dolarlık bir artışın parçası olarak LUNA tokenlerine 200 milyon doların üzerinde yatırım yaptığını söyledi. Bu, Terra ekosisteminin Mayıs ortasında çökmesinden bu yana esasen değersiz olan bir miktar. Davies, WSJ'ye “Terra-Luna durumu bizi çok hazırlıksız yakaladı” dedi.

  • LUNA, bir hafta boyunca neredeyse değerinin tamamını kaybederken, ekosistem algoritmik stabilcoin terraUSD (UST), ABD doları ile hedeflenen sabitini kaybettikten sonra birkaç kuruşa düştü.

  • 3AC ayrıca, kurumsal bir bitcoin ürünü olan Grayscale Bitcoin Trust'ın (GBTC) en büyük sahiplerinden biri olarak biliniyordu. (Grayscale ve CoinDesk Digital Currency Group’un bağımsız iki ayrı kuruluşudur).

  • Davies, 3AC'nin kayıplarını hesaplamak ve kripto girişimlerine yönelik birçok risk sermayesi yatırımını içeren likit olmayan varlıklarını değerlendirmek için çalıştığını ekledi.

  • Bu arada, 3AC'ye danışmanlık yapan hukuk firması Solitaire LLP'nin ortağı Nichol Yeo, WSJ'ye Singapur'un mali düzenleyicisi Singapur Para Otoritesini 3AC'nin son gelişmelerinden haberdar ettiğini söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kısa Vadeli Yatırımcıların Davranışlarını Anlamak, Bitcoin’de Trendin Yönünü Tahmin Etmemize Yardımcı Olabilir mi?

2 Temmuz 2024 17:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk