Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

The Sandbox’ın Kapsayıcı Felsefesi

Şirketin kurucu ortağı oyunlarında çeşitliliği temel aldığını söylüyor

6 Haziran 2022 14:15

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:28

İşte, CoinDesk Türkiye’nin Metaverse Ekosistemini Kurgulamak etkinliğine konuk olan The Sandbox’ın kurucu ortağı Sebastien Borget’in konuşmasının satır başları:  


  • Gerçek dünyadan ayrı işleyen sanal bir evren yaratmak fikri yeni değil. Second Life oyununda bunu 20 yıl boyunca deneyimledik. The Sandbox’ın ayrıştığı nokta ise oyuncuların sadece bir oyuncu değil birer yaratıcılara dönüşmesi. “Play to Earn” modeliyle oyuncular sadece oyun oynamakla kalmıyor, para kazanabiliyorlar. The Sandbox evreninde isteyen herkes dijital varlıklar yaratabilir.

  • The Sandbox’ta çeşitliliği temel alıyoruz. Yapmanız gereken şey basit: Tamamen size özel bir avatar ve isim yaratıp bu oyunun bir parçası olmak. Gerçek dünyada belki de dış dünyayla paylaşmak istemediğiniz kimliğinizi bu evrende dilediğiniz gibi yaşayabilmeniz mümkün. The Sandbox oyununun temelinde erişilebilirlik ve yaratıcılık yatıyor. 

  • Metaverse’ün geleceğini VR ya da AR gözlüklerin gelişimiyle doğru orantılı olmadığını düşünüyorum. VR gözlüklerin henüz tam olarak yaygınlaşmadığı günümüz dünyasında metaverse kavramını bu teknolojik donanımların gelişimiyle sınırlı tutmamak gerek.

  • Snoop Dogg, Adidas ve Atari gibi birçok markayla iş birliği yapıyoruz. Mesela Snoop Dogg, The Sandbox metaverse’ünde verdiği sanal konserlerden birini klip haline getirerek YouTube’da yayımladı. 

  • Metaverse’de oyunlaştırma işini 10 yıldan beri yapıyoruz. Burada uzun zamandır elde ettiğimiz deneyim bizi oyun sektöründe rakiplerimizden ayrıştırıyor.  

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: ETF Onayı Sonrası ETH'deki Değişim Oldukça Az

23 Temmuz 2024 17:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk