Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tether’in Türkiye Temsilcisinden Güven Mesajı

“Biri çıkıp ‘Tether batarsa ne olacak?’ diyor. Fakat bunun rasyonalitede karşılığı yok ki”

2 Haziran 2022 17:39

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:28

Tether’e Türkiye pazarında danışmanlık hizmeti veren The Steve Group CEO’su Derya Türker, geçtiğimiz haftalarda Luna’daki çalkantı sonrası Tether’in USDT’sine duyulan endişelere yönelik şunları söylüyor: “Tether, ürettiği her Tether’in dolar olarak karşılığını rezervinde tutuyor. Luna’daki çalkantı sonrası Tether 48 saatte 10 milyar doları fiat para olarak geri verdi ve yine 1 dolara sabitlendi. Tether bunu nasıl yapabiliyor? Arkasında bunu verebilecek varlıkları var. Tether neden güvenilir? Son yapılan açıklamada 73 milyar dolarlık Tether arzına karşılık, bankada 82 milyar 949 milyon dolarlık rezerv olduğu belirtildi. Bu önemli bir nokta.”


Türker, Tether’in “dünyada en çok FUD alan (piyasada Tether’e yönelik oluşan korku ve endişe iklimi) şirket” olduğunu söylüyor. “2016’da ve 2017’de açılan davaların hepsi kapandı, haklı çıktılar. Biri çıkıp ‘Tether batarsa ne olacak?’ diyor. Fakat bunun rasyonalitede karşılığı yok ki” diye konuşan Türker, ekliyor: “83 milyar dolarlık bir şirketten bahsediyoruz. Son yapılan açıklamada 73 milyar dolarlık Tether arzına karşılık, bankada 82 milyar 949 milyon dolarlık rezerv olduğu belirtildi. Tabii bu rezervlerin içerisinde eskiden ticari senetler daha fazlaydı, şimdi onları azaltıyorlar. Amerikan Hazine Bonosu’na artırıyorlar. Normalde hazine bonosu kadar token arz ediyordu. Artık neredeyse yüzde 14 oranında elinde fazla hazine bonosu tutuyorlar.”


The Steve Group olarak Tether CTO’su Paolo Ardoino’yla sürekli iletişim halinde olduklarını ifade eden Türker, “Türkiye’de Tether’le ilgili böyle haberler çıktığı zaman, bize bağlı influencer’lar bunun doğrusunu anlatmaya çalışıyor. Sosyal medyada çok büyük bir kitleye ulaşıyoruz” diye konuşuyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Boğaları Yine Başarısız Oldu Ama Hâlâ Umut Var

12 Temmuz 2024 11:53

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk