Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tether’den Ticari Kağıtları Hakkında Çıkan Söylentilere Yanıt

“Toplam USD₮ rezervimizin yüzde 47'sinden fazlası ABD Hazine bonosunda”

16 Haziran 2022 17:23

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:26

Tether tarafından yapılan basın açıklamasında şirketin ticari kâğıt portföyünün yüzde 85'inin Çin veya Asya ticari kağıtları tarafından desteklendiğine ve yüzde 30 indirimle alınıp satıldığına dair yayılan söylentiler yalanlandı.


Yapılan açıklamada, bu söylentilerin tamamen yanlış olduğu söylenirken, “halihazırda stresli olan piyasada ek kâr elde etmek için daha fazla paniğe neden olması” eleştirisinde bulunuldu.


“Bu tür girişimleri kınıyoruz” ifadelerinin yer aldığı açıklamanın devamı şöyle: “Toplam USD₮ rezervlerinin yüzde 47'sinden fazlasının artık ABD Hazineleri olduğunu ve ticari bonoların USD₮'nin desteğinin yüzde 25'inden azını oluşturuyor. Mevcut ticari senet portföyünün 2022 ilk çeyreğinden bugüne 20 milyardan, 11 milyara düşürüldüğünü ve Haziran 2022'nin sonuna kadar 8,4 milyar olacağını öngörüyoruz. Bu süreç kademeli olarak sıfıra düşürülecek. Tüm ticari senetlerin süresi doldu ve kısa vade ile ABD hazinelerine aktarılacak.”


Tether yönetimi, Celsius kredi platformunu etkileyen son olaylarla ilgili olarak ise şunları söylüyor: “Celsius pozisyonu Tether'de herhangi bir kayıp olmadan tasfiye edildi. Tether'in Celsius ile kredi verme faaliyeti (diğer herhangi bir borçluda olduğu gibi) aşırı teminatlandırılmış durumda. Şirketteki Tether öz sermayesinden yapılan küçük bir yatırım dışında, farklı bir yatırımı yok.”


Şirket, yayılan söylentileri kınarken, Three Arrows Capital'e borç verme olasılığının olmadığını da belirtti.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk