Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tether’den Söylentilere Yanıt

Şirketten yapılan açıklamada ticari kağıt portföyünün Çin tarafından desteklendiği yalanlanırken, geçen hafta DDoS saldırısına maruz kaldıklarını ancak korkulacak bir durum olmadığı ifade ediliyor

29 Haziran 2022 19:19

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:17

Tether’in Türkiye ofisinden yapılan basın açıklamasında, sabit coin arzındaki 120 milyon doları aşan büyümenin dikkat çektiğini ancak Terra’nın yaşadığı başarısızlıkta regülatörlerin bu alana odaklandığı ifade ediliyor.


Açıklamada, “Tether’in ticari kâğıt varlıkları hakkında risk fonları tarafından dolaşan söylentileri netleştirmek gerekir” demecinin yanı sıra şu ifadeler yer alıyor: “Tether'in ticari kâğıt portföyünün %85'inin Çin veya Asya ticari kağıtları tarafından desteklendiği ve %30 indirimle alınıp satıldığı söylentileri tamamen yanlıştır. Bu sadece piyasaları, riskten korunma fonlarının ihtiyaç duyduğu yönde hareket ettirecek yanlış bilgileri yaymayı amaçlamaktadır. Tether, çoğu zaman tecrübesiz kullanıcıların en büyük darbeyi aldığını söylüyor ve birkaç koordineli fonun karlarını artırdığını gören bu tür girişimleri kınıyor.”


Açıklamada, Tether’in toplam USD₮ rezervlerinin %47'sinden fazlasının artık ABD hazineleri olduğunu ve ticari bonoların USD₮'nin desteğinin %25'inden azını oluşturduğu ifade ediliyor.


Tether, mevcut ticari senet portföyünün 2022’nin ilk çeyreği sonunda 20 milyardan 11 milyara düşürüldüğünü ve Haziran 2022’nin sonunda 8,4 milyar olacağını öngördüğünü söylüyor: “Bu, herhangi bir kesinti olmadan ve kayıp yaşanmadan kademeli olarak sıfıra düşecek. Tüm süresi dolan ticari senetler de kısa vade ile ABD hazinelerine aktarılacak.”


“DDoS Saldırısına Maruz Kaldık”


Şirket, geçtiğimiz hafta içinde bir DDoS saldırısıyla karşı karşıya kaldığını söylüyor: “Bu saldırı, Tether’ın web sitesine yönlendirildi ve bunun USD₮'nin işlediği blokzincirlerle bir ilgisi yoktu. Web siteleri ve şirketler çoğu zaman DDoS ile karşı karşıyadır. Bu, çevrimiçi olarak faaliyet gösteren kuruluşlar, özellikle de halkın gözündeki firmalar için olağan bir durumdur. Tether'in web sitesine yapılan DDoS saldırıları, USD₮'nin istikrarı, likiditesi veya kullanılabilirliği üzerinde hiçbir zaman herhangi bir etkiye sahip olamaz. Tüm bunlar olurken Tether, dünyanın her yerindeki insanlar için finansal özgürlük arayışında yeni tokenlar çıkarmaya devam ediyor.”


Meksika Pezosu Sabit Coin’i Geliyor


Tether’den yapılan açıklamaya göre şirket, İngiliz sterlininin yanı sıra Meksika Pezosu ve Euro sabit coinler’ini de çıkaracağını söylüyor: “Piyasa değeri sorusu, Tether ve misyonunu değerlendirirken, sorulması gereken en ilginç ya da en alakalı soru olmaktan uzak bir yaklaşımdır. Toplam ticaret hacmi, türev ürünlerde ve De-Fi’de kullanım, trader’lar tarafından kabul edilme ve Tether’in diğer tüm ürünleri oldukça net bir tablo çiziyor.”


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk