Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tether, Wall Street Journal’in Sermaye Haberini Yalanladı

USDT stabil coin’i üreticisi Tether, Wall Street Journal’ın şirketin varlıklarının düştüğüne dair haberini yalanladı.

30 Ağustos 2022 15:43

Güncellenme: 30 Ağustos 2022 17:47

USDT stabil coin’inin üreticisi Tether, Wall Street Journal (WSJ) tarafından yapılan ve bilançosunda belirsizlikler olduğu iddia edilen bir haberi yalanladı.


Tether, şirketin internet sitesinden yaptığı açıklamada ABD hazine bonolarının on yıllardır önemli güven varlıkları olduğu belirtildi.


WSJ’nin haberinde Tether’in 25 Ağustos itibarıyla 67,7 milyar dolar olan varlıklarının toplam borçlarını yalnızca 191 milyon dolar aştığı belirtildi. Ayrıca, bu rakamlara göre varlıklarda yalnızca yüzde 0,3’lük bir azalmanın teknik iflasa yol açabileceği aktarıldı.


Tether ise, resmi bir denetim geçirmediği yönündeki eleştiriler üzerine piyasadaki en şeffaf stabil coin olduğu yönündeki iddiasını tekrarladı ve Ocak ayından itibaren aylık tasdikler yayımlayacağını taahhüt etti.


TerraUSD stabil coin’inin çöküşü ve 18 milyar doların buharlaşmasının ardından, stabil coin’ler hem yasa düzenleyiciler hem de yatırımcılar tarafından inceleme altına alınmıştı. Terra’nın ardından Celsius Network, Voyager ve Three Arrows Capital de iflas başvurusunda bulunmuştu.


Haziran ayında hedge fonlarının Tether’de yüz milyonlarca dolarlık kısa pozisyon yaptığı iddia edilmiş ancak Tether bu iddiaları da yalanlamıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk