Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tether Ticari Kağıt Cinsi Varlıkları Elden Çıkarıyor

Şirketin yeni denetçisi BDO Italia’ya göre en güncel çeyreğin bilgilerine göre elde tutulan bu tür varlıklar yüzde 58 eriyerek 8,5 milyar dolara geriledi.

19 Ağustos 2022 17:48

Güncellenme: 19 Ağustos 2022 18:23

Stabil coin yayıncısı Tether’in elindeki ticari kâğıt cinsinden varlıkların yüzde 58 azaltıldığını işaret eden konsolide rezervler raporu, BDO Italia tarafından onaylandı. Şirketin elinde kalan bu tür varlıkların miktarı 8,5 milyar dolar. 


  • Tether, ticari kağıt cinsinden varlıkların Ağustos sonunda 200 milyon dolara yıl sonunda ise sıfıra düşürülmesine dair beklentilerini bir kez daha dile getirdi.

  • Tether, Perşembe günü yaptığı açıklamada düzenli raporlarında denetim sürecini BDO Italia’nın devralacağını belirtti. Şirket ayrıca, daha önce her çeyrek bir kez açıkladığı tasdik raporunu her ay açıklayacağını da vurguladı.

  • BDO Italia’nın onayladığı rapora göre 30 Haziran itibarıyla Tether’in varlıkları 66,4 milyar dolara erişti. Bunun 28,8 milyar dolarlık kısmı hazine kağıtlarından, 6,8 milyar doları piyasa yapıcı fonlardan, 5,4 milyar doları nakitten oluşurken ticari kağıtlar 8,5 milyar dolarlık bir kısmı oluşturuyor.

  • Tether teknolojiden sorumlu üst yöneticisi Paolo Ardonio, şirketin web sitesindeki bir yazısında “Tether’in ortaya koyduğu fayda, elindeki rezervlerin şeffaflığı ile destekleniyor ve sahip olduğu stabilite bize yeni bir ekonomi inşa edecek bir araçsallık sağlıyor” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Açık Opsiyonları Zirvede, Analistlerin Yeni Beklentisi 83 Bin Dolar

8 Haziran 2024 00:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk