Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tether, Sterlin Çıpalı Stabilcoin GBPT’yi Duyurdu

Yeni token İngiliz sterlinine 1'e 1 sabitlenecek ve Temmuz ayında piyasaya sürülecek.

22 Haziran 2022 12:27

Güncellenme: 22 Haziran 2022 15:40

Şirketten yapılan basın açıklamasına göre, ABD dolarına sabitlenmiş en büyük stabilcoin'in ihraççısı olan Tether, tekliflerini İngiliz sterlinine sabitlenmiş bir stabilcoin olan GBPT'nin piyasaya sürülmesiyle genişletmeyi planlıyor.


  • Token Temmuz'da çıkarılacak ve şirketin beşinci stabilcoin'i olacak. ABD doları ile sabitlenmiş USDT, Euro ile sabitlenmiş EURT, Çin yuanı ile sabitlenmiş CNHT ve geçen ay piyasaya sürülen Meksika pesosu ile sabitlenmiş MXNT'ye katılacak.

                                     

  • Algoritmik stabilcoin terraUSD'nin (UST) mayıs ayındaki çöküşü, stabilcoinlerin gerçekte ne kadar stabil olduğuna dair endişeleri artırmıştı. UST, Tether'in ihtiyaç duyulduğunda hızla tasfiye edilebilecek nakite yakın varlıkların tutma yaklaşımının aksine, algoritmik olarak dolara sabitlenmesini sağlamak için tasarlanmış olsa da, bu yatırımların kalitesi ve likiditesi hakkında daha fazla şeffaflık için çağrılar yapılıyor.

  • Nisan ayında Birleşik Krallık hükümeti, kripto teknolojisi ve yatırımları için küresel bir merkez olmayı umduğu yönünde bir sinyal vermişti.

  • Tether CTO'su Paolo Ardoino yaptığı açıklamada, "Birleşik Krallık'ın blok zinciri inovasyonu için Tether stabilcoinlerinin bir sonraki sınır olduğuna inanıyoruz" dedi.

  • Lordlar Kamarası'ndaki ilgili komite, Ocak ayında bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için "ikna edici bir ortam olmadığını” söylemişti.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk