Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tether, Rezerv Fazlasına Rağmen Teminatlı Kredilerde Sorun Yaşıyor

USDT stabilcoin'in yaklaşık 84 milyar dolarlık bir piyasa değeri bulunuyor.

1 Kasım 2023 09:41

Güncellenme: 1 Kasım 2023 09:47

Üçüncü çeyrek varlıklarını bildiren Tether’in raporunda USDT dahil 3,2 milyar dolarlık rezerv fazlası çıktı.


Muhasebe firması BDO Italy tarafından tasdiklenen rapora göre, şirket 30 Eylül itibarıyla 83,2 milyar dolarlık yükümlülüğe karşılık 86,4 milyar dolarlık varlığa sahip. Bu 86,4 milyar dolar bono yatırımları, iade anlaşmaları ve para piyasası fonlarındaki mevduatlar gibi yaklaşık 72,6 milyar dolarlık ABD Hazine tahvili alımlarını da kapsıyor.


Bununla birlikte, şirketin Aralık 2022'de verdiği “kredileri sıfırlama” sözünü yerine getirebilmesi için yapması gereken çok iş var gibi görünüyor.Tether’in USDT’si şu anda 84 milyar dolarlık piyasa değeriyle en popüler stabilcoin olmaya devam ediyor. Şirket, fiat para birimlerine ve altına sabitli farklı dijital para birimleri de ihraç ediyor.


Yüksek faiz oranları işletmeyi oldukça kârlı bir hale getiriyor ve Tether, üç aylık getirilerin 1 milyar dolara yakın olduğunu bildiriyor.


Firma kısa bir süre önce Paolo Ardoino'nun CEO olarak terfi ettiğini duyurdu. Yeni CEO, önümüzdeki yıllarda rezervler hakkında eşzamanlı veriler sunmak için çalışacağına dair söz verdi.


Daha Fazla Oku

    tetherStabilcoinusdt

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Küresel Kripto Borsa Coincall, Türkiye Pazarına Açılıyor

9 Nisan 2024 12:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk