Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tesla, Üçüncü Çeyrekte de Bitcoin Zulasını 9,720 BTC’de Sabit Tutuyor

Şirket eylül ayında da herhangi bir miktarda bitcoin alıp satmadı.

19 Ekim 2023 09:48

Güncellenme: 19 Ekim 2023 10:13

ABD merkezli otomobil üreticisinin çarşamba günü yayınlanan yeni kazanç raporuna göre, Tesla'nın (TSLA) bitcoin (BTC) varlıkları üçüncü çeyrekte 9,720 BTC'de sabit kaldı.


Üç aylık raporda bitcoin'den bahsedilmedi, yani şirket bu çeyrekte herhangi bir BTC satın almadı veya satmadı. Mevcut piyasa fiyatı 28,300 dolar ile 275,4 milyon dolar değerinde BTC sahibi olan holding, art arda beşinci çeyrektir varlıklarını korumaya devam ediyor.


Elon Musk liderliğindeki Tesla, Şubat 2021'de bitcoin'e 1,5 milyar dolar yatırım yaparak yaklaşık 43,000 token biriktirdi. Aynı ay şirket, bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlayacağını söyledi.


Ancak, şirket bu kararından vazgeçti. 2021’in ilk çeyreğinde 4,320 BTC sattı ve kalan bakiyenin yüzde 75’ini büyük bir zararla tasfiye etti.


Bununla birlikte Tesla, MicroStrategy (MSTR) ve Marathon Digital Holdings'in (MARA) ardından bitcoin varlıklarına göre halka açık üçüncü büyük şirket.


Tesla, Temmuz-Eylül çeyreği için 1,85 milyar dolarlık net gelir bildirdi ve bir önceki yıla göre yüzde 44'lük bir düşüş kaydetti. Şirketin hisse başına kazancı 95 sentten 53 sente düştü.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcElon Musktesla

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
GT Protocol, Türk Topluluğuna Özel İftar Etkinliğinde Buluştu

8 Nisan 2024 21:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk