Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Terraform Labs, Kurucusu ve Bazı VC Şirketlerine Yatırımcıyı Aldatma Davası Açıldı

Davacı, “Terra Token’larının” menkul kıymeti andırdığını iddia ediyor.

18 Haziran 2022 20:24

Güncellenme: 18 Haziran 2022 20:27

ABD’nin Illinois eyaletinden bir vatandaş TerraLabs, kurucusu Do Kwon ve Luna Foundation Guard’la (LFG) ilişkili bazı VC’lere dava açtı. Davacı, davalıların federal menkul kıymetler hukukunu ihlal ettiklerini ve yatırımcıları yanlış yönlendirdiklerini iddia ediyor.


Davacı Nick Patterson Cuma günü California Kuzey Bölge Mahkemesi’nde açtığı davanın bir toplu davaya dönüşerek jüri kararına tabi olmasını ve bu süreçle birlikte kayıp yaşayanların kayıplarının tazmin edilmesini ve ilgililerin ceza almasını umut ediyor. 


Patterson davalıların hem California hem de federal hukuk kurallarını çiğnediğini iddia ediyor.


Davacı, Terra Token’ların (UST, LUNA ve ekosistemdeki diğer token’ların bütününe verilen isim) yatırımcılar öyle algılamasa bile birer menkul kıymet gibi göründüğünü, Terra Labs’in LFG’ın arkasındaki VC’lerin bunları böyle pazarladıklarını söylüyor. 


LUNA ve UST stabil coin’in çıpasını kaybetmesiyle birlikte geçen ay ciddi bir çöküş yaşamışlardı. LUNA’yı yeniden hayata döndürmeye yönelik çabalar ise yatırımcıları projeye geri getirmeyi henüz başaramadı. 


Twitter’dan ekran görüntülerini de içeren dava dilekçesinde Kwon’un sözlerine ve Kwon’un UST konusunda riskleri ifade edenlere karşı tepkilerine sıkça atıfta bulunuluyor. 


Davada, Terraform Labs ve Do Kwon’un yanı sıra Definance Capital/Definance Technologies Oy, GSR/GSR Markets Limited, Jump Crypto, Jump Trading LLC, Nicholas Platias, Republic Capital, Republic Maximal LLC, Three Arrows Capital, Pte. Ltd ve Tribe Capital’den de şikayetçi olunuyor.


Three Arrows Capital şu anda sıkıntılı ve zor günler yaşıyor ve başka sorunlarla da boğuşuyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Haluk Levent’in Adını Taşıyan HALUK Token, 10 milyar Adet ve 0.05 TL Değerinde Bitexen'de Ön Satışa Çıktı

2 Temmuz 2024 13:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk