Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Terraform Labs, Do Kwon ve Bir Grup VC Firmasına Yatırımcıları Yanıltma İddiası ile Dava Açıldı

Davacı, yatırımcıların ne düşündüğünden bağımsız olarak, sözde Terra Tokens’ın menkul kıymetlere benzediğini söylüyor

20 Haziran 2022 07:50

Güncellenme: 20 Haziran 2022 10:59

Nick Patterson, Terraform Labs, kurucusu Do Kwon ve Luna Foundation Guard'ı oluşturan birkaç VC firmasına, federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettikleri ve yatırımcıları yanlış yönlendirdikleri gerekçesiyle dava açtı.


Davacı Nick Patterson Cuma günü Kaliforniya'nın Kuzey Bölgesi'nde zararlarını tazmin ve ihtiyati veya cezai ücretleri geri kazanabilme amacıyla toplu dava statüsü isteyen bir dava açtı.


Patterson, sanıkların hem Kaliforniya eyaleti yasalarını hem de federal yasaları ihlal ettiklerini iddia etti.


Patterson, “Terra Tokens"ın (hem UST LUNA hem de ekosistemdeki diğer tokenler için kapsamlı bir adlandırma) menkul kıymetlere benzediğini söylerken, yatırımcıların onları bu şekilde tanıyamamış olsalar bile, Terraform Labs ve LFG'nin arkasındaki VC'lerin projeyi nasıl pazarladığına dikkat çekti. 


LUNA ve UST, stabilcoin sabit para birimini kaybettikten sonra geçen ay dramatik bir şekilde çökmüştü. LUNA'yı tekrar başlatma girişimi şimdiye kadar yatırımcıları projeye geri döndürmeye yetmedi.


Terraform Labs ve Do Kwon'a ek olarak, davalılar arasında Definance Capital/ Definance Technologies Oy, GSR/GSR Markets Limited, Jump Crypto, Jump Trading LLC, Nicholas Platias, Republic Capital, Republic Maximal LLC, Three Arrows Capital, Pte. Ltd. ve Tribe Capital da bulunuyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk