Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Terra Projeleri, UST Çöküşünden Aylar Sonra Poligona Taşınmaya Başlıyor

Harekete geçen projelere yardımcı olmak için 20 milyon doların üzerinde kaynak tahsis edilmişti.

11 Temmuz 2022 13:13

Güncellenme: 11 Temmuz 2022 14:36

Terra ağında başlayan 48'den fazla proje Terra ekosisteminin TerraUSD (UST) nedeniyle çökmesinden neredeyse iki ay sonra Polygon'a taşınmaya başladı.


Polygon Studios CEO'su Ryan Wyatt Pazartesi günü erken saatlerde bir tweet'te “Terra projeleri geçişe başladı. OnePlanet_NFT, özel bir 0xPolygon pazar yeri ve DerbyStars_HQ dahil 48'den fazla proje" dedi.

Mayıs ayında Polygon Studios, geçiş yapmak isteyen Terra projelerine yardımcı olmak için milyonlarca dolarlık bir fon duyurdu. Terra ekipleri ürün oluşturmaya devam etmek için kendi blok zincirine geçmesine yardımcı olmak için “kabaca 20 milyon dolar” ödemeye hazırdı.


Polygon ekosisteminin bir sözcüsü o dönemde CoinDesk'e “Terra'dan Polygon'a gelmek isteyen herhangi bir proje için onlara hem finansal hem de teknik yardım sağlamaktan mutluluk duyacağız. Onlara geliştiricileri ve her şeyi sağlayacağız" demişti.


Diğer blok zinciri ağlarının arkasındaki geliştiriciler, daha önce bildirildiği gibi Kadena, Cosmos ve Avalanche gibi Terra projelerine de yanaştı.


Terra ekosisteminin 1 UST için tam olarak 1 $ değerinde luna basıp yakarak değerini korumak için tasarlanan algoritmik stabilcoini UST, yatırımcı çıkışları ile sabit değerini kaybettikten sonra Mayıs ayında 10 sentin altına düştü.


UST'yi sabit fiyatına geri getirmek için aşırı luna basımı, yönetişim belirtecinin fiyatlarının %99,7 kadar düşmesine neden olurken, Terra tabanlı DeFi uygulamaları 28 milyar doların üzerinde çıkış gördü.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arjantin Copa America Finaline Çıkarken ARG Token İkiye Katlıyor

11 Temmuz 2024 14:42

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk