Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tencent NFT Satışını Durdurdu

Tencent’in NFT satışını durdurduğu açıklandı. Ellerinde NFT olan kullanıcılar geri ödeme talep edebilecek.

16 Ağustos 2022 16:01

Güncellenme: 16 Ağustos 2022 17:53

Reuters’ın yaptığı bir habere göre, Çinli teknoloji devi Tencent, regülatörlerden yediği baskı sebebiyle NFT platformu üzerinden dijital koleksiyonları sergilemeyi durduruyor. Şirketin geçen yıl Ağustos ayında faaliyete geçen Huanhe NFT platformunun Salı gününden itibaren artık NFT satmayacağı belirtiliyor.


Platformun halihazırda NFT’ye sahip müşterileri ise bu dijital varlıkları elinde tutabilecek, sergileyebilecek veya geri ödeme talebinde bulunabilecek.


Çin, geçen yıl kripto para ve türevleriyle yapılan tüm işlemleri ve madenciliği yasaklamış, bu karar herhangi bir kategoriye sokulmayan NFT pazarı üzerinde kripto paralarla olan benzerliği nedeniyle soru işaretleri yaratmıştı.


Weixin/WeChat mesajlaşma uygulaması, mobil haberleri, oyunları ve ödeme sistemleri gibi farklı iş kolları da bulunan Shenzen menşeli Tencet, geçen Ekim ayında Çinli devlet kurumlarının NFT’lerin spekülasyon yaratmak için kullanıldığına dair uyarıları üzerine Huanhe’de NFT’lere dair tüm referansları kaldırmaya zorlanmıştı.


Reuters’ın yaptığı alıntıda Tencent’in “Şirketin ana stratejisine odaklanma düşüncesi nedeniyle, Huanhe kendi iş faaliyetlerinde düzenlemeler yapıyor” açıklaması paylaşıldı.


Tencent şu ana kadar CoinDesk’in yorum talebine cevap vermedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Stabil Paralar ve Madencilerin Performansları İyileşiyor

8 Temmuz 2024 22:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk