Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Temasek FTX Yatırımlarını Açıkladı

Singapur menşeli devlet yatırım fonu Temasek, iflas eden FTX’teki yatırımının portföyündeki diğer yatırımlarla karşılaştırıldığında çok önemsiz olduğunu belirtti.

17 Kasım 2022 12:44

Güncellenme: 17 Kasım 2022 14:01

Singapur menşeli devlet yatırım fonu Temasek, batan kripto para borsası FTX’teki tüm yatırımlarını açıkladı. Ayrıca bu yatırımların portföylerindeki diğer varlıklarla karşılaştırıldığında çok önemsiz bir miktar olduğu belirtildi.


Yapılan açıklamada FTX’te toplam 210 milyon dolarlık yatırımları olduğu söylendi. Bunun şirketin 293 milyar dolar olan net portföy değerinin yüzde 0,09’unu oluşturduğu kaydedildi.


Öte yandan yatırımlarının kripto para cinsinden olmadığı ve kripto para piyasasındaki düşüşten etkilenmediklerinin de altı çizildi. Temasek, FTX hisselerinin yüzde 1’ini satın almıştı.


Bunun yanında şirket, FTX yatırımlarının başarısız olmasının nedeninin kripto paralar ya da blokzinciri teknolojileri ile ilgili olmadığını, FTX'in sahibi Sam Bankman-Fried’a güvenmekle hata ettikleri vurgulandı.


Temasek, FTX’e yatırım yapmadan önce 8 ay boyunca şirketi incelediklerini, finansal beyannamelerini, yasal riskleri ve siber güvenlik tehditlerini kontrol ettiklerini de belirtti. Hatta bununla da kalmayıp şirket çalışanları, yönetim ekibi, yatırımcılar gibi şirket hakkında bilgisi olan kişilerle de görüştüklerini açıkladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Para Ticaretinde Risk Nasıl Yönetilir?

23 Eylül 2023 13:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk