Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Teller Finance Seyahat Sigortası ile DeFi'yi Çeşitlendiriyor

Teller Finance’in CreditFi platformu, USDC sahiplerinin Koala Insurance'a sermaye ödünç vererek getiri elde etmelerini sağlıyor.

13 Mayıs 2022 08:59

Güncellenme: 25 Mayıs 2022 10:57

Şimdi merkeziyetsiz finansı  çeşitlendirmek için en iyi zaman gibi görünüyor.

 DeFi'de teminatsız kredi oluşturmayı amaçlayan bir kripto para altyapısı sağlayıcısı olan Teller Finance, dolar destekli stablecoin USDC sahiplerine bir seyahat sigortası şirketine sermaye ödünç vererek getiri elde etme olanağı tanıdı.

Firmadan yapılan açıklamaya göre, Teller'in CreditFi platformu, likidite sağlayıcılarını seyahat sigortası şirketi Koala ile entegre etmek için sigorta teknolojisi şirketleri için merkeziyetsiz sermaye toplayan bir platform olan Teller ve Ensuro tarafından inşa edilen kripto hatlarını kullanıyor.

Teller Finance CEO'su Ryan Berkun verdiği bir röportajda, "Zincirdeki işletmelerden kredi taleplerini nasıl getireceğimizi düşünmeye başladığımızda, Koala bize ulaşan ilk şirketlerden biri oldu". Yani, primlerden para kazanan bir seyahat sigortanız var ve bu primlerin büyük bir bölümü, seyahat sigortası için sermaye sağlayan borç verenlere geri dönüyor. Bu durum bugün sunulan kredi fırsatlarının tanımına ve DeFi'ye büyük çeşitlilik katıyor” ifadelerini kullandı.

 

DeFi çeşitlendirmesi, özellikle toplam kilitli değer (TVL) token fiyatlarına paralel olarak düştüğü için takip edilmesi gereken bir yön. Geleneksel yöntemleri kullanan borç verme dünyası, bir işletmenin krediyi geri ödeyebilme olasılığını değerlendirmek için o şirketin bilançosu ve gelir tabloları gibi verileri kullanır. Bu arada, kripto kredileri aşırı teminatlı olma eğilimi taşır ve bu nedenle örneğin 100 dolar nakit alabilmek için 150 dolar ethere ihtiyaç duyulur.

Başlangıç aşamasında, krediler 90 günlük sürelerde olacak. Berkun'a göre, borç verenlerin faiz oranları yüzde 8 ila yüzde 15 arasında değişiyor.

Büyük bir sigorta komisyoncusu tarafından desteklenmeyen Koala, şimdiye kadar Koala Flex ürünü için yaklaşık 450.000 dolarlık bir sermaye havuzu topladı ve bu havuz gezginlerin bir düğmeye tıklayarak seyahatlerini iptal etmelerine ve paralarını geri almalarına olanak tanıyor. Koala Insurance CEO'su Ugo Weyl, bunu gerçekleştirmek için gerekirse çok sayıda geri ödeme yapma kapasitesine ihtiyaç duyulacağını söylerken rsikten kaçan sigorta ve reasürans firmalarının bu tür yeniliklerden uzak durma eğiliminde olduğunu vurguladı.


Uho Weyl bir röportajda, "Bu konuyla ilgili çok tepki aldık ve bunun için destek bulmayı başaramadık" dedi. Böylece, başlangıçta, rahat olduğumuz bir ölçekte riski doğrudan kendimiz alarak Flex'i kendi bilançomuzdan satmaya başladık" dedi. 


Weyl, "Ardından, DeFi'nin bize bu kapasiteyi ve normal piyasanın vermekten kaçtığı sermayeyi nasıl getirebileceğini görmek için Teller ve diğer şirketlerle de çalışmaya başladık” yorumunu yaptı.

 

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Avrupa'nın MiCA'sı Hazır. ABD’nin Hamlesi Ne Olacak?

28 Haziran 2024 23:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk