Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Teksas ve Diğer Eyaletler, Celsius Hakkında Soruşturma Açtı

Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu (TSSB), kripto kredi platformunu yaklaşık bir yıldır hedef tahtasında tutuyor.

17 Haziran 2022 14:06

Güncellenme: 17 Haziran 2022 14:08

Teksas ve Alabama’nın da aralarında bulunduğu birçok ABD eyaleti, Celsius Network'ün işlemlerini durdurma kararını araştırıyor.


12 Haziran’da kripto kredi platformu , aşırı piyasa koşullarını gerekçe göstererek para çekme işlemleri ile takas ve transfer ürünlerini de duraklatacağını açıklamıştı. Şirketin iflas ettiğine yönelik söylentiler sosyal medyada hızla yayıldı ve piyasalarda paniğe yol açarken ve satışlara neden oldu.


Texas Eyalet Menkul Kıymetler Kurulu (TSSB) icra direktörü Joe Rotunda, CoinDesk’e, hesabın dondurulduğunu sosyal medya aracılığıyla öğrendiklerini ve soruşturmaya başlamak için Pazartesi sabahı erken saatlerde bir araya geldiklerini söyledi.


Rotunda , Reuters'e yaptığı açıklamada, "Birçok bireysel yatırımcı da dahil olmak üzere müşterilerin varlıklarına hızla erişmeleri gerekebileceği, ancak hesaplarından para çekemeyeceklerinden çok endişeliyim. Yatırımlarına erişememe, önemli finansal sonuçlara yol açabilir” dedi.


Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu direktörü Joe Borg, CoinDesk'e Celsius'un müşteri hesaplarının dondurulmasına ilişkin soruşturmayı, devam eden bir soruşturmada yeni bir katman olarak gördüğünü belirtti.


Borg, CoinDesk'e “Bir süredir Celsius ile çalışıyoruz, çok daha fazla bilgi istedik ve onlar bunu sağlıyorlar. Şirketle ilgili soruşturmaya ve BlockFi modelini yapıp yapmayacağımıza devam edeceğiz" diye ekledi.


Celsius'a karşı bir durdurma ve vazgeçme emri veren New Jersey de dahil olmak üzere diğer eyaletler hızla davayı takip etti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Gözünü 70 Bin Dolara Dikti, XRP Yükselişte

17 Temmuz 2024 21:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk