Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Taylandlı Enerji Milyarderi Büyümeyi Artırmak İçin Kriptoya Dönüş Yapıyor

Gulf Energy CEO'su Sarath Ratanavadi, kripto piyasası Kasım ayındaki en yüksek seviyeden düşerken, “Piyasa hala sağlam ve büyüme için yüksek potansiyele sahip” dedi.

26 Ağustos 2022 12:32

Güncellenme: 26 Ağustos 2022 14:41

Bloomberg'in haberine göre, Tayland'ın en zengin ikinci kişisi, yerel perakende tüccarların yerel borsalara katılımının azalmasına rağmen önümüzdeki dönemde kripto yatırımlarını artırmayı planlıyor.


Elektrik şirketi Gulf Energy Development'ın CEO'su Sarath Ratanavadi, Bloomberg'e yaptığı açıklamada, şirketinin daha fazla kâr elde etmek için ve ek kaynaklar yaratmak amacıyla kripto endüstrisine daha fazla yatırım yapmayı planladığını söylerken “Blockchain platformları ve kripto para birimleri, sektör sağlam kaldığı ve yüksek büyüme potansiyeli taşıdığı için şirketin en güçlü gelir kaynakları olacak” ifadelerini kullandı.


Ratanavadi, son yıllarda gelirlerini artırmak için kriptoyu daha fazla benimseyen dünyanın her köşesindeki işletmelerin yolundan gidecek. Bu yolu daha önce açan firmalar arasında milyarlarca dolarlık bitcoin yatırımı yapan yazılım üreticisi MicroStrategy, elektrikli otomobil üreticisi Tesla, teknoloji holdingi Block ve Çinli fotoğraf uygulama firması Meitu da bulunuyor.


Süreç böyle devam ederken yine de her şey yolunda gitmedi. MicroStategy varlıklarında 1 milyar doların üzerinde zarar açıklarken, Meitu 52 milyon dolardan fazla kayıp bildirdi. Tesla ise bu yılın başlarında 930 milyon doların üzerinde bitcoin satmıştı.


Ratanavadi’nin bu kararı, Tayland'ın perakende tüccar pazarı daralırken geldi. Ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan Bloomberg’in derlediği veriler, aktif ticaret hesabı sayısının Ocak’ta 692.000 iken Temmuz’da 260.000'e düştüğünü ve bu daralmanın kripto fiyatlarındaki düşüşle eşzamanlı olduğunu gösterdi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk