Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tayland Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu, Zipmex’e Karşı Şikayette Bulundu

SEC, Zipmex’i işlem bilgilerini paylaşması için verilen son tarihi de geçirmesinden dolayı şikayet etti.

7 Eylül 2022 15:23

Güncellenme: 7 Eylül 2022 16:13

Tayland Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC), kripto para borsası Zipmex ve şirketin kurucu ortağı ve Tayland biriminin CEO'su Akalarp Yimwilai'ye karşı bir polis şikayetinde bulundu.


Resmi bir açıklamaya göre, SEC, borsanın Temmuz ayında para çekme işlemlerini durdurmasından sonra Zipmex'ten işlem bilgileri topluyor.


Regülatör, Zipmex ve Akalarp'ın bilgiyi teslim etmek için son teslim tarihini karşılamadığını ve SEC'in harekete geçmesine neden olduğunu söyledi.


Singapur merkezli borsa, tahsili mümkün olmayan alacaklar ve yüksek kaldıraçların neden olduğu endüstri çapında bir gerilemenin kurbanı olan birkaç kripto şirketinden biriydi. Zipmex, Babil Finans'a 48 milyon dolar ve Celsius'a 5 milyon dolar borç vermişti ve her ikisi de kredilerini geri ödeyemedi. Geçen ay Singapur Yüksek Mahkemesi, 2 Aralık'a kadar alacaklılara karşı koruma sağladı.


Zipmex sözcüsü, CoinDesk ile paylaşılan resmi açıklamad, "Zipmex şu anda hem Zipmex'in kendisine hem de Zipmex Pte. Ltd.'ye ait ilgili belgeleri derleme sürecinde. Tayland SEC'in düzenleyici yetkisi altında olmayan bir kuruluştur, "dedi. Zipmex Pte. Ltd., şirketin Singapur kuruluşudur.


Zipmex, 26 Ağustos'ta toparlanma planına yardımcı olmak için Avustralya'daki yeniden yapılandırma firması KordaMentha'yı görevlendirdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk