Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

SuperRare, Çalışanlarının Yüzde 30’uyla Yolları Ayırdı

NFT pazaryeri SuperRare, kripto kışına daha fazla dayanamayarak işten çıkarmalar yaptı.

9 Ocak 2023 12:58

Güncellenme: 9 Ocak 2023 15:14

NFT pazaryeri SuperRare CEO’su John Crain, çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkardıklarını açıkladı.


Twitter’dan yaptığı paylaşımda Crain, şirketin NFT piyasalarının yükselişte olduğu dönemde önemli bir sıçrama yaptığını ve bu dönemde çok fazla istihdam yaptıklarını belirtti. Ancak özellikle son aylarda agresif bir şekilde büyümenin sürdürülebilir olmadığını gördüklerini yazan Crain, bu hatanın tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu belirtti.Bunun yanında Crain, işten çıkarmalarla beraber SuperRare’in artık personel sayısı bakımından doğru rakama geldiğini ve şirketin sanatçı ve koleksiyonculara yönelik hizmetlere devam edeceğini açıkladı.


Böylece SuperRare, zorlu piyasa koşullarında ayakta kalabilmek için personel çıkartmak zorunda kalan kripto şirketlerinin arasına katılmış oldu. Coinbase Haziran ayında 1100 çalışanı, OpenSea ise çalışanlarının yüzde 20’sini işten çıkarmıştı. Bunlarla beraber pek çok kripto broker şirketi, trading firması, Web3 oyun stüdyoları da bazı çalışanları ile yolları ayırmak zorunda kaldılar.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin ve VeChain için Yükseliş Görünümü

16 Şubat 2024 18:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk