Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

SUNX, WEB3 Ürünleri ve Üniversite İş Birliklerine Öncülük Edecek

Şirket, geliştirdikleri ürün ile emisyonu ölçerek Türkiye’de yer alan üniversite kampüsleri düzenine katkı sağlamayı hedefliyor.

24 Nisan 2024 11:04

Güncellenme: 24 Nisan 2024 11:12

Veri ve ölçüm odaklı bir yaklaşımı benimseyerek, taşınabilir ve güneş enerjisi ile çalışan sera gazı emisyon sensör ağı aracılığıyla daha doğru veri toplamayı amaçlayan SUNX, Türkiye’de bir ilk gerçekleştirecek. 


SUNX, Türkiye’de ilk defa yapılacak ve dünyaya örnek teşkil edebilecek üniversite iş birliklerinde gerçekleştirilecek proje ile karbon emisyonu ölçerek Türkiye’de yer alan üniversite kampüsleri düzenine katkı sağlamayı hedefliyor. Sadece güneş enerjisiyle çalışan SUNX, blokzincir sektöründeki enerji tüketimini ve karbon ayak izini azaltmak için örnek bir model oluşturuyor. 


Avrupa Birliği’nin hesaplama odaklı yaklaşımının aksine, SUNX projesi, veri ve ölçüm odaklı bir yaklaşımı benimseyerek, taşınabilir ve güneş enerjisi ile çalışan sera gazı emisyon sensör ağı aracılığıyla daha doğru veri toplamayı amaçlıyor. Özellikle karbon kredisi ve karbon ayak izi gibi konularda, SUNX IoT cihazları sürdürülebilirlik ve karbon emisyonu konusundaki farkındalığı artırarak, toplumun bu düzenlemelere ve değişikliklere daha fazla kontrol sağlamasına yardımcı olacak. SUNX, güneş enerjisiyle çalışan ve çevresel etkileri en aza indiren blokzincir çözümüyle, kurumsal aktörler için cazip bir alternatif sunacak.


Türkiye’deki tüm üniversiteleri nezdinde projelerini başlatarak görüşlerini ve hedefleri anlatan SUNX COO’su Yiğit Yüksel şöyle konuştu: “Akredite sensörle veri ölçümü sağladığımız SUNX cihazlarımızla, şeffaf, doğrulanabilir ve güvenilir blokzincir çözümümüz ile karbon ayak izi konusunda herkesin kolayca doğru ölçümlere ulaşabilmesini ve optimizasyon sağlayabilmesini sağlıyoruz.” dedi.


SUNX Hakkında

SUNX, iklim verilerinin şeffaf ve güvenilir bir şekilde kaydedilmesini sağlamak için merkezi olmayan bir çözüm sunar, sürdürülebilirlik için net sıfır karbonlu güneş madenciliğini teşvik eder. Bir Teşhir Kanıtı (Proof of Expose) mekanizması kullanarak, iklim değişikliğiyle mücadelede bilimsel araştırmayı, politika oluşturmayı ve yeniliği destekliyor. SUNX'ın hedefleri arasında veri yönetimi, küresel farkındalık, kanıta dayalı politika oluşturma ve paydaş sorumluluğu bulunmaktadır. 


Daha Fazla Oku

    SUNXBlokzincir ve ÜniversiteSürdürülebilirlik

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Civarında Sabit, CRV Düşüşte

13 Haziran 2024 15:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk