Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Sui Blok Zinciri Geliştiricisi Mysten Labs, Alibaba Cloud ile Anlaşma İmzaladı

Bulut teknolojisi devi Alibaba, testnet geliştiricilerine yönelik düğüm hizmetleri ve doğrulayıcı altyapısı sağlayacak.

8 Mart 2023 09:42

Güncellenme: 8 Mart 2023 10:24

Sui katman 1 blok zincirinin ilk geliştiricisi Mysten Labs, 235 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Çinli teknoloji devi Alibaba Group'un (BABA) kolu Alibaba Cloud ile anlaşma imzaladı.


Alibaba Cloud, kullanıcı dostu uygulamalar geliştirmek için Sui test ağındaki doğrulayıcılara düğüm hizmeti ve güvenlikli bulut altyapısı teknolojisi sağlayacak. Anlaşma, Web2’de bulunan kişilerin Web3’e çekilmesi için öemeli bir gelişme olarak adlandırılıyor.


Şirketler aynı zamanda anlaşma kapsamında Web3 ekosistemlerinin geliştirilmesi konusunda iş birliği yaparken e-ticaret ve ödeme alanlarındaki potansiyel fırsatları da keşfedecekler.


Alibaba Cloud'un Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Genel Müdürü Daniel Jiang, anlaşmanın “ardından yaptığı açıklamada, “Daha kullanıcı dostu Web3 alanı sağlamak için teknolojimizi ve çözümlerimizi buraya taşımak için Mysten Labs ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz.  Müşterilere yüksek verimli ve güvenilir altyapı ile daha iyi hizmet sunmak güçlü bir konumdayız” dedi.


Alibaba Cloud, veritabanı, depolama, yüksek hacimli bilgi işlem ve uygulama hizmetlerini de kapsayan bir dizi bulut bilgi işlem hizmeti veriyor. Şirket, Aralık ayında Web3 geliştiricilerinin kullanımına yönelik olarak ölçeklenebilir, verimli ve güvenli altyapı sağlayan Blok Zinciri Düğüm Hizmetini duyurmuştu.


Kripto girişimi Mysten Labs, geçmiş dönemde durdurulan Diem blok zinciri projesi üzerinde çalışan Meta Platforms'un (Facebook) eski yöneticileri tarafından başlatılmıştı. Şirket,  geçtiğimiz Eylül ayında kripto endüstrisinin ağır toplarının katıldığı ve FTX Ventures’ın liderlik yaptığı finansman turunda 2 milyar dolarlık bir değerlemeyle 300 milyon dolar topladı.


Mysten tarafından yapılan açıklamada, tura katılanlar arasında Binance Labs, Coinbase Ventures, Circle Ventures, Lightspeed Venture Partners ve Andreessen Horowitz'in (a16z) kripto kanadının olduğu duyuruldu. Toplanan fonun tutarı, kripto pazarından son dönemdeki çöküşe rağmen kripto ve blok zincir projelerine yönelik yatırım isteğinin azalmadığını gösteren bir işaret olamsı yönünle oldukça önemli görünüyor.


The Information kaynaklarının belirttiğine göre, turla ilgili Temmuz ayında başlayan görüşmelerde yatırımcılar 140 milyon dolarlık bir taahhütte bulunmuşlardı. Daha Fazla Oku

    SuiMysten LabsAlibaba Cloudweb3

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk