Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

StarkWare, Ethereum Üzerinde Yeni Bir Token Geliştirdi

Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunları için çözümler geliştiren StarkWare, kendi token’ını çıkardı. Ancak token’lar henüz piyasaya sürülmedi.

17 Kasım 2022 14:21

Güncellenme: 17 Kasım 2022 15:22

Bir layer 2 ölçeklenebilir ürününün yaratıcısı olan StarkWare, Ethereum üzerinde kendi token’ını geliştirdi. StarkNet adı verilen token’lar henüz satışa sunulmadı. StarkNet Foundation, dolandırıcılığı önlemek için token’ların piyasaya sürülmesi için en iyi mekanizma üzerinde çalışıyor.


StarkNet Token, Starknet’in oylama, hisse alma ve ücret ödemeler yoluyla merkeziyetsiz olmasını desteklemek için tasarlandı. Token’ın lansmanı, ağdaki aktif geliştirici topluluğu ve Starware’in bu yılın başında yapılan yatırım turunda 8 milyar dolar değerlemesi nedeniyle gündem olmuştu.


StarkWare’in teknolojisi Ethereum blok zincirindeki ölçeklendirme problemlerinin çözümü üzerine odaklanıyor. Bu sorunlar nedeniyle zincir üzerindeki işlemlerin sayısı arttıkça sistem yavaşlıyor ve gas denilen Ethereum blok zinciri işlem ücretleri yükseliyor. Şirketin geliştirdiği teknoloji sayesinde yüzlerce işlem ana blok zincirden çekilip yoğunluk azaltılıyor.


StarkWare, yakın zamanda StarkNet Foundation’ın yeni token’larının yüzde 50,1’inin kendilerinde olacağını duyurmuştu. Bu, 5.01 milyar token anlamına geliyor.


StarkWare hissedarları, çalışanları ve bağımsız geliştiricilerin ellerindeki token’lar dört yıl boyunca kilitli tutulup, daha sonra piyasaya sürülebilecek. Kilitli token’lar oylama ve hisse alımı için kullanılabilecek, ancak alım-satımda kullanılamayacak ve transfer edilemeyecek.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Finans Protokolü Usual, Gerçek Dünya Varlıkları Tarafından Desteklenen Stabilcoin'ini Tanıttı

29 Şubat 2024 00:37

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk