Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Stabilcoin İhraççısı Circle, Halka Arz Başvurusunda Bulundu

Arz edilecek pay sayısı ve teklif edilen halka arzın fiyat aralığı henüz belirlenmedi.

11 Ocak 2024 17:11

Güncellenme: 11 Ocak 2024 17:57

USDC stabilcoin’inin ihraççısı Circle Internet Financial, ilk kez halka hisse satmak için başvuruda bulundu.


Şirketten yapılan açıklamada, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) gizli bir taslak S-1 belgesi sunulduğu belirtildi. Dosyaya göre, teklif edilecek hisse sayısı ve teklif edilen halka arzın fiyat aralığı henüz belirlenmedi.


USDC, yaklaşık 25 milyar dolarlık piyasa değeri ile ikinci en büyük stabilcoin. CoinMarketCap verilerine göre, en büyüğü ise 95 milyar dolar ile tether (USDT).


Circle’ın bu hamlesi, SEC'in bir dizi spot bitcoin ETF'sini onaylamasından bir gün sonra geldi. Şirket, ilk halka arzın, piyasa ve diğer koşullara bağlı olarak SEC'in inceleme sürecini tamamlamasının ardından gerçekleşmesinin beklendiğini söyledi.


2021'de özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) anlaşması yoluyla halka açılmayı planlamış olan Circle, Şubat 2022'de 9 milyar dolar değerinde olduğunu bildirdi. Ancak Circle CEO'su Jeremy Allaire, firmasının SEC'in "yeterliliğinin" zamanında karşılanamamasının ardından anlaşmanın suya düştüğünü açıkladı.


Geçtiğimiz yıl FTX ve Three Arrows Capital (3AC) çöküşlerinin ardından girilen ayı piyasası süreci, Circle’ın işgücünün bir kısmını kaybetmesine yol açtı.


Coinbase'teki (COIN) hisseler, Nisan 2021'de halka açık hale geldi ve Nasdaq'ta 85,8 milyar dolarlık bir değerlemeyle listelendi.


Daha Fazla Oku

    Circlehalka arzUSDC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk