Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Stabil Paralar ve Madencilerin Performansları İyileşiyor

Raporda, spot bitcoin ETF'lerinin ABD'de piyasaya sürülmesinden bu yana tahmini 662 milyon dolarlık net çıkışla en kötü ikinci ayını yaşadığı belirtildi.

8 Temmuz 2024 18:02

Güncellenme: 8 Temmuz 2024 22:55

JPMorgan (JPM), bugün yayımladığı araştırma raporunda toplam kripto para piyasası değerinin haziran ayında %8 düşerek yaklaşık 2,25 trilyon dolara gerilediğini ve mayıs ayındaki kazançların çoğunu kaybettiğini bildirdi.


Analist Kenneth Worthington’e göre, "Token'lar, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFT'ler, haziran ayında piyasa değerinde büyük bir daralma gördü."


Banka, S&P 500 endeksinin ay boyunca %4 değer kazanması ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq'ın %6 yükselmesi nedeniyle hareketin geleneksel piyasaların aksine olduğunu belirtti. CoinDesk 20 Endeksi (CD20) haziran ayında neredeyse %20 düştü.


Ancak, dijital varlıklar sektöründe her şey kötüye gitmiyor. Raporda, stabil paraların haziran ayında kripto ekosisteminin geri kalanından daha iyi performans gösterdiği ve bu iyi performansın esas olarak tether (USDT) tarafından yönlendirildiği belirtildi.


Bitcoin madencileri de aynı dikeyde ilerledi. Halka açık bitcoin (BTC) madencilerinin toplam piyasa değeri, bu şirketlerin "yapay zeka ile ilgili güç kullanım durumları" sayesinde yüzde 19 arttı. Core Scientific (CORZ) kısa süre önce bulut bilişim firması CoreWeave ile yapay zeka ile ilgili altyapı sağlamak için 12 yıllık, 200 megavatlık (MW) bir anlaşma imzaladı ve sektördeki yükselişi körükledi.


JPMorgan, verilerin günlük spot kripto işlem hacimlerinin bir önceki aya göre yüzde 18'e kadar düştüğünü gösterdiğini belirtti.


Banka, spot bitcoin ETF'lerinin ABD'de piyasaya sürülmesinden bu yana tahmini 662 milyon dolarlık net çıkışla en kötü ikinci ayını yaşadığını bildirdi.


Daha Fazla Oku

    JPMorganBitcoin madenciliğikripto para piyasasıStabil para

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitci, Bodrum’da Bitci Summer ile Yeni Yol Haritasını Paylaştı

24 Temmuz 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk