Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Stabil Coin Tutma Karşılığında Ek Gelir Teklifi

Stabil coin geliştiricisi Paxos, 1.5 milyar dolar değerinde USDP stabil coin tutması karşılığında MakerDAO’ya günlük ödeme yapacak.

20 Ocak 2023 12:20

Güncellenme: 20 Ocak 2023 16:13

Stabil coin geliştiricisi Paxos, merkeziyetsiz finans organizasyonu MakerDAO’ya rezervlerinde 1,5 milyar dolar değerinde Pax USD (USDP) stabil coin tutması karşılığında sabit bir ücret ödemeyi teklif etti.


Maker’ın yönetim forumunda paylaşılan teklife göre Paxos, MakerDAO’dan Peg Stability Module rezerv sistemindeki USDP borç sınırını 450 milyon dolardan 1.5 milyar dolara çıkarmasını istedi. Bunun karşılığında Paxos, şu anda yüzde 4,3 olan Etkin Federal Fon Oranını (EFFR) yüzde 45’e sabitleyerek günlük pazarlama ücreti ödemeyi teklif etti.


Teklife göre Paxos, bu ödemeyi sadece borç sınırı 1.5 milyar dolar ve üstünde olduğunda yapacak. Bu sınır 2024 yılında maksimum 2 milyar dolara kadar çıkacak.


Paxos’un tahminlerine göre bu, tam kapasiteyle kullanılması halinde Maker’a yıllık 29 milyon dolar ek gelir sağlayacak. MakerDAO komünitesi bu teklifi önce tartışacak ardından da oylamaya sunacak.


Paxos’un bu teklifi, MakerDAO’nun Circle’ın USDC satabil coin’ine bağlılığını azaltma çabasının bir parçası. Organizasyon bir yandan da rezervindeki 7 milyar dolarlık dijital varlıklardan istikrarlı bir gelir elde etmek için devlet tahvillerine ve farklı yatırım stratejilerine yatırım yapmayı hedefliyor. ‘Endgame Plan’ adlı bu strateji Maker kurucusu Rune Christensen tarafından öne sürüldü ve Ekim ayındaki oylamada onaylandı.


Daha Fazla Oku

    PaxosMakerDAOstabil coin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Mart Ayında 303 Bin İş Ekleyerek 200 Bin Beklentisini Aştı

5 Nisan 2024 18:16

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk