Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Sosyal Medya Devi Snap İşten Çıkarmalar Kapsamında Web3 Ekibini Dağıttı

İkinci çeyrekte geçtiğimiz beş yılın en düşük büyüme oranını kaydeden şirket, toplam iş gücünün beşte birini işten çıkarıyor

2 Eylül 2022 19:54

Güncellenme: 2 Eylül 2022 19:56

Sosyal medya şirketi Snap (SNAP) düşük gelen büyüme rakamları sonucunda maliyetlerde kısmaya giderek Web3 ekibini dağıtıyor.


Snap’in Web3 ekibinin kurucu ortağı Jake Sheinman Perşembe günü attığı tweet’te sosyal medya devinin planlarına dair detayları paylaşırken, şirketten ayrıldığını açıkladı.


Tweet’te “Şirketteki yeniden yapılandırma sonucu Web3 ekibimizi kapatmaya karar verdik” ifadeleri yer alıyor.


Sheinman, CoinDesk’in sorularını yanıtsız bıraktı.


Snap’in CEO’su Evan Spiegel ikinci çeyrek gelirlerinin açıklanmasının ardından şirketin düşük performans göstermesinden üst düzey yöneticilerin endişe duyduğunu söylüyor.


Şirketin yatırımcılarla paylaştığı notta “İkinci çeyrekteki finansal sonuçlarımız, ortaya koyduğumuz tutkunun ölçeğini yansıtmıyor. Aldığımız sonuçlardan memnun değiliz” ifadeleri yer alıyor.


Snap’in ikinci çeyrek cirosu bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13 artış göstererek 1,11 milyar dolara yükseldi ancak bu, yüzde 20 ila 25’lik tahminlerin oldukça altında.


Çarşamba günü ikinci çeyreğe ait verileri açıkladıktan sonra Spiegel toplam iş gücünde yüzde 20’lik kesintiye gideceklerini açıkladı.


Spiegel konuyla ilgili “Gittiğimiz kesintinin boyutu, bir daha böyle bir durumla karşılaşmamamız için riski azaltarak, uzun vadeli geleceğimize yatırım yapma arzumuzu dengeliyor ve ciro büyüme hızımızı yeniden artırıyor” diye konuşuyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk