Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

SonicWall, Finans Sektöründeki Cryptojacking'in Bu Yıl Yüzde 269 Arttığını Söyledi

Finans sektörünü hedef alan siber saldırılar artık perakendeden beş kat daha fazla.

26 Temmuz 2022 15:39

Güncellenme: 26 Temmuz 2022 16:38

Siber güvenlik firması SonicWall tarafından hazırlanan rapora göre, finans sektöründeki "cryptojacking" vakalarının sayısı, 2022'nin ilk yarısında % 269 arttı.

 

Cryptojacking, bilgisayar korsanlarının bir kurbanın bilgisayarına kripto para madenciliği yapan bir yazılım ile yaptığı siber saldırı türüdür. Raporda, mağdurların genellikle vakalardaki artışa katkıda bulunan istismardan habersiz oldukları belirtildi.

 

Önceki yıllarda, hükümet, sağlık ve eğitim sektörleri cryptojacking için en yaygın hedeflerdi, ancak 2022'de "dramatik bir şekilde ortaya çıkış" oldu.

 

Raporda, "Perakende sektörünü hedef alan cryptojacking bugüne kadar % 63 artarken, finans endüstrisine yönelik saldırılar % 269 arttığı" belirtildi.

 

Finans endüstrisine yönelik saldırıların sayısı şu anda ikinci en yüksek olan perakendecilikten beş kat daha fazla.

 

Yükseliş ayrıca, fidye yazılımı saldırılarındaki düşüşe de bağlandı ve bu da kripto para birimi ile ilgili siber saldırıların artan ilginin yanı sıra fidye için daha sıkı sigorta süreçlerine de neden oldu.

 

SonicWall EMEA başkan yardımcısı Terry Greer-King, Tech Monitor ile yaptığı konuşmada,

ryptojacking’in kurban tarafından tespit edilme potansiyeli daha düşük olduğunu ve dünyanın dört bir yanındaki şüphesi olmayan kullanıcıların yavaşlamayı görüdüğünü ancak bunun suç faaliyetine bağlamağlamanın zor olduğunu belirtiyor.

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
2024 ABD Seçimlerinde Kripto: Cumhuriyetçilerin Yeni Silahı

22 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk