Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Solana’nın NFT Pazarı Magic Eden B Serisi Finansman Turunda 130 Milyon Dolar Topladı

Solana’nın önde gelen NFT pazarı Magic Eden, Electric Capital ve Greylock'un liderliğindeki B Serisi finansman turunda 130 milyon dolar topladı, 1,6 milyar dolar değerlemeye ulaştı

21 Haziran 2022 15:35

Güncellenme: 21 Haziran 2022 17:31

Salı günü açıklanan tur, platformu 1,6 milyar dolar olarak değerlendirirken bu yılın başlarında açıklanan bir C Serisi turunda 13 milyar dolarlık bir değerlemeyi yöneten lider Ethereum NFT pazarı OpenSea’nin B serisi ile aynı seviyeye getird


Magic Eden tarafından yapılan basın açıklamasına göre, fonları birincil ve ikincil pazarlarını genişletmek ve çok zincirli fırsatları keşfetmek için kullanmayı planlıyor.


Magic Eden CEO'su Jack Lu yaptığı açıklamada, "NFT'lerin insanları blok zincirine getirmenin en iyi yolu olduğunu biliyoruz. NFT'ler, dünyayla bağlantı kuran, heyecan verici, sosyal ve kültürel deneyimler. Hem şirket hem de sektör için bu büyüme çağında hem yaratıcılarımızı hem de kullanıcılarımızı desteklemek için bilinçli bir karara vardık” dedi.


Solana NFT hacmi


Magic Eden, ekosistem hacminin yüzde 90'ından fazlasını yöneten ve  son aylarda hız kazanan Solana NFT topluluğunun şu anki lideri durumunda.


Pazar, günlük işlemlerde ve hacimde OpenSea ile rekabet ediyor hatta bazen de geçiyor.


Magic Eden’daki bu artış, SOL ve ETH gibi NFT ekosisteminin altında yatan para birimlerinin fiyatlarının geçen yılki tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yüzde 80'e yakın oranda düştüğü karamsar bir kripto ikliminde gerçekleşti.


Magic Eden Mart ayında Paradigm, Sequoia ve Solana Ventures liderliğindeki 27 milyon dolarlık bir A serisi turunu tamamlamıştı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk