Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Solana'nın Macalinao Kardeşleri 100 Milyon Dolarlık VC Fonu Başlattı

Önde gelen geliştiricilerin yeni risk sermayesi şirketi ve aynı zamanda kuluçka olan Protagonist, öncelikle gelişmekte olan blok zincirlerine ve teknolojiye odaklanacak.

12 Temmuz 2022 16:52

Güncellenme: 12 Temmuz 2022 17:17

Solana geliştiricileri Dylan ve Ian Macalinao, 100 milyon dolarlık bir risk sermayesi şirketi ve kuluçka fonu olan Protagonist'i piyasaya sürdü. CoinDesk daha önce düzenleyici dosyalara dayanarak geçen ay fonun varlığını bildirmişti.

 

Melek yatırımcı ve Protagonist kurucu ortağı George Bousis, CoinDesk'e verdiği röportajda, "Odak noktamız çoğunlukla, bu genel ekosistemlerde veya bu protokollerde değer katabileceğimizi düşündüğümüz gelişmekte olan blok zincirleri ve teknolojilerdir" dedi.

 

Miami merkezli Protagonist, erken aşamadaki yatırımları için 20 ila 30 portföy şirketinde 1 milyon ila 5 milyon dolar arasında çek hedefliyor. Bousis, firmanın ayrıca, iki ila üç şirket için 5 milyon ila 15 milyon dolar yatırım yapmak isteyen potansiyel yüksek büyüme şirketlerini hedefleyen erken bir fırsat stratejisine sahip olduğunu söyledi.

 

Fon, layer 1 blockchain Aptos, Solana tabanlı NFT protokolü Cardinal ve mobil bankacılık platformu Cogni dahil olmak üzere ilk portföy şirketleri grubuna sermaye dağıttı.

 

Macalinao kardeşler, Henry Hurst (fintech şirketi Pipe'ın eş CEO'su) ve dijital bir hediye kartı şirketi olan Raise and Slide'ı kuran Bousis ile birlikte Protagonist'i kurdu.

 

Protagonist, geliştirici kolektif Ship Capital'in yeniden markalaşmasından ortaya çıktı. Eylül ayında Dylan, Ship Capital'in projelere yatırım yapan bir VC değil, "yeni merkeziyetsiz finans protokolleri inşa eden bir grup arkadaş" olduğunu tweetledi. Ship Capital, 23 Mayıs'ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na Protagonist için isim değişikliği başvurusunda bulundu.

 

Bousis, "Kendimizi genel olarak bir VC olarak görmüyorum" dedi. "Bence kendimizi bir ortak ve diğer girişimcilerin işlerini kurmalarına yardımcı olan diğer girişimciler olarak görüyoruz."

 

"Kurucuların geleneksel yatırımcılara karşı haksız bir avantajı var çünkü ağdasınız. İnsanlara yardım ediyorsunuz. Çoğunlukla bir girişimcisiniz [birincisi] ve ikincisi bir yatırımcısınız. "

 

Ayı Piyasası

 

Protagonist'in kripto para birimi krizi sırasında ilk fonunu başlatmasıyla Bousis, değerlemelerin düştüğünü ve daha az anlaşma yapıldığını kabul etti.

 

Bousis ayı piyasası için "Onu seviyorum," dedi. "Yatırımcılarımızın ve bize katılan sınırlı ortaklarımızın güveni hakkında gerçekten söyleyecek bir şeyleri var."

"Bence burası birçok yöneticinin ve girişimcinin gerçekten parladığı yer" diye devam etti. "Resesyonlardan veya ayı piyasaları sırasında inşa edilen dünyanın en iyi işletmelerinden bazılarını alıyoruz."

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Stabil Paralar ve Madencilerin Performansları İyileşiyor

8 Temmuz 2024 22:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk