Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Solana, Güney Kore Kripto Projelerini Desteklemek İçin 100 Milyon Dolar Veriyor

Solana Ventures ve Solana Foundation tarafından oluşturulan fon, sanal oyunlara odaklanacak ve NFT ve DeFi projelerine yatırım yapacak.

8 Haziran 2022 10:10

Güncellenme: 8 Haziran 2022 15:42

Solana, geçen ay Güney Kore merkezli Terra ekosisteminin çöküşünden hala etkilenen geliştirici pazarına girmeye çalışıyor. Şirket bunun için Güney Koreli kripto girişimlerine 100 milyon dolar fon aktarmayı planlıyor.


Hızlı ağın ekosistemindeki iki kilit oyuncu, Solana Ventures ve Solana Foundation, bir basın açıklaması ile "tüm web 3 dikey girişimlerine" yatırımlar ve hibeler sağlayacak. Ancak şirket, Güney Kore'nin kripto oyun geliştirme sektörüne girmeye odaklanacak.

Haftalarca süren finansman çabası, Solana'yı Polygon, Avalanche ve diğer akıllı sözleşme platformlarıyla doğrudan rekabete soktu. Mayıs ayındaki patlamanın milyarlarca dolarlık serveti yok etmesinin ardından ne kadar Terra geliştiricisinin ekosisteme geri döneceği belli değil.


DeSpread'in büyüme yöneticisi Jaemin Park, geliştiricilerin Terra 2.0'a ayak diremesi hakkında, "Sadece ikiz token TerraUSD ve LUNA'daki şiddetli çöküşten kaynaklanmıyor. Çünkü temel topluluk neredeyse yok olduğundan, uygulamalarının anlamlı bir kullanıcı tabanına sahip olup olmayacağından şüphe duymanın yanı sıra insanların zincirin 'anahtar kişi' riskine sahip olduğuna dair algıları var” dedi.


Solana Vakfı iletişim başkanı Austin Federa'ya göre, Solana fonu tüm Web 3 projelerine yayılacak olsa da, Güney Kore merkezli blok zinciri oyun geliştiricilerini desteklemeye özel olarak odaklanacak. Güney Kore'nin oyun sektörünün toplam değeri 2021'de 15 milyar doların üzerindeydi. Buradaki fikir, kripto oyunlarının da bu potansiyelin en azından bir kısmını kullanması.


Daha önce Solana Labs'tan bir kaynak CoinDesk'e verdiği demeçte “Orada nasıl bir şeyler inşa edeceklerini biliyorlar: Büyük ve güzel oyunlar. Bu gerçekten görülecek bir şey” demişti. 


Solana ayrıca Ağustos ayı başlarında yapılması planlanan bir hacker evi aracılığıyla Güney Kore'nin geliştirici topluluğuna doğrudan temas etmeyi planlıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Coinbase'e 240 Milyon Dolarlık BTC Aktardı ve Düşüşe Yol Açtı

27 Haziran 2024 12:01

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk