Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Socios’un Sahibinden, FC Barcelona'nın Web3 Çalışmalarına 100 Milyon Dolarlık Yatırım

Chiliz, kulübün dijital içerik oluşturma kolu Barca Studios'un yüzde 24,5 hissesini satın aldı.

2 Ağustos 2022 08:23

Güncellenme: 2 Ağustos 2022 10:45

Blockchain yazılımlı hayran ödül platformu Socios.com’un sahibi Chiliz , FC Barcelona'nın NFT'lerine ve metaverse çalışmalarına 100 milyon dolar yatırım yaptı.

Blockchain ağı spor uygulamalarına odaklanan Malta merkezli bir şirket olan Gzira, yaptığı açıklamada, İspanyol futbol devinin dijital içerik oluşturma kolu Barca Studios’ta yüzde 24,5’lik hisse satın aldığını duyurdu 


Barcelona kulübü, Socios.com'da taraftar jetonlarına sahip birçok Avrupa kulübünden biri durumunda.


Juventus, Paris Saint-Germain ve Manchester City gibi kulüpler de taraftarların bir kulübün jetonunu satın almalarına ve VIP deneyimleri edinme şansına sahip olmalarına imkan tanıyan platformu kullanıyorlar.


Kulüpler, bilet ve ürün satışlarının dışında gelir kaynakları arayarak küresel hayranlarından yararlanmaya çalışıyorlar. 


Socios gibi firmaların sağladığı blok zinciri tabanlı hizmetlerle dijital ödülleri ve katılımı giderek daha fazla oranda öğreniyorlar. Socios, kulübün dijital ekosistemi için yeni ürünler ve Barselona'nın Web3 ile ilgili planlarına hız kazandırmayı planladığını açıkladı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

En Çok Konuşulanları İncele

Somera Sosyal Medya Trend Verileriyle

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk