Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Snapple Metaverse'de Bir Mağaza Yarattı

Decentraland'daki sanal kurulum ile Snapple spesifik bir listeyle ürünlerini tanıttı. Ürünleri ve kendi PayPal cüzdanlarını kaydeden ziyaretçilere büyük tasarruflar (1.39 dolara kadar) sağlıyor.

12 Ağustos 2022 15:38

Güncellenme: 12 Ağustos 2022 18:19

Metaverse oyunu Decentraland'da yeni bir mağaza (bodega) açtı ve bunun arkasında ise şekerli içecek şirketi Snapple var.


 

Sanal New York City tarzı mağaza, Çarşamba günü metaverse'de Snapple tarafından inşa edildi. CoinDesk Perşembe günü mağazayı ziyaret etti. Pikselli koridorları inceledi, uçan doğranmış peynirler ve Snapple şişe kapaklarını inceledi. 

 

Tüm enstalasyon, Snapple'ın en yeni "Elements" içecek koleksiyonu için oluşturulan bir reklamdır. Şişeleri satın almak da Web3'ü tersine çeviriyor: Şirketin web sitesine göre, içeceğin NFT olarak talep etmek gelen kodla mümkün. 

 

Oyun içi ürünlerin bir kısmına, içeceğin alıcıları için 1.39 dolarlık bir indirim kodu verdi. İronik bir şekilde gerçek hayattaki indirim, kullanıcılara PayPal hesaplarına nakit para yatırmaya bağlamaları gerektiğini söylüyor yani kriptoyu görmezden geliyor.

 

Bir şirket Decentraland'a ilk kez tanıtım ortamı olarak atanmadı. Australian Open, geçen Ocak ayındaki turnuva için tenis temalı bir pop-up oluşturdu. Bud Light, Super Bowl Sunday çevresinde kendi metaverse barını tanıttı ve JPMorgan'ın sanal birimini birkaç hafta sonra açıldı.

 

 

Aynı zamanda Snapple'ın Web3'e ilk girişi de değil. Şirket, geçtiğimiz Mayıs ayında ilk koleksiyonunu yayınlamak için Tezos ve Polygon tabanlı NFT platformu OneOf ile ortaklık kurdu. Bu, şu anda kripto meraklısı içecek tüketicilerin hedef alan daha büyük bir kampanya gibi görünen ilk girişim.

 

Mağazanın pazarlamasının bir kısmı, sosyal medyada aktif destekçileri olan popüler Twitch yayıncılarıyla yapılan ortaklıkları da içeriyor.

 

Snapple'ınki gibi promosyonlar çoğunlukla metaverse'e ilgi duyanlar tarafından olumsuz karşılandı. Ancak Web3 fikri yaygılaştıkça bu kurulumların daha geniş kitlelerce benimsenmesi muhtemel. Pepsi, geçtiğimiz Aralık ayında kriptoyu benimseme kapsamında tüm Crypto Twitter'ı tweetleriyle harekete geçirdi ancak ardından gelen NFT koleksiyonu nihayetinde satış hacminde yaklaşık 6 milyon dolar yakalayarak başarıya ulaştı.  

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Finans Protokolü Usual, Gerçek Dünya Varlıkları Tarafından Desteklenen Stabilcoin'ini Tanıttı

29 Şubat 2024 00:37

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk